• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jolita Žurauskienė

Galvijų augintojai, parduodantys skerdeną, teigia, kad prieš šventes išaugo kokybiškos mėsos paklausa. Ji realizuojama ūkyje arba turgavietėje. Tačiau gyvų galvijų ūkininkai neskuba parduoti.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos ekologinių mėsinių galvijų augintojų asociacijos (LEMGAA) direktorius Arūnas Rutkauskas sakė, kad ekologiškos, geros jautienos paklausa prieš Kalėdas išaugo. Užsakymai iš klientų jau buvo gauti lapkritį.

REKLAMA

Realizuoja mėsą

Pasak A.Rutkausko, ūkininkai, turintys išpjaustymo cechus, sėkmingai realizuoja skerdeną. Per mėnesį jie paskerdžia 2–3 gyvulius. Mažesnių ūkių savininkai turi savo klientų ir turguje mėsos nepardavinėja. Už kilogramą skerdenos ūkininkai gauna 10 eurų. „Prieššventiniu laikotarpiu daugiau darbo ir skerdyklose. Prieš porą dienų kalbėjausi su ūkininku iš Kauno rajono, kuris turi savo skerdyklą. Jis sakė, kad jei prieš šventes išaugs mėsos paklausa, pirkėjai ja bus aprūpinti“, – sakė LEMGAA direktorius. A.Rutkauskas pridūrė, kad asociacijos nariai užsiima mėsos brandinimu ir vaakumavimu. Tai užtrunka nuo savaitės iki dviejų. Todėl mėsai paruošti reikia daugiau laiko. Nemažai ūkininkų bendradarbiauja su supirkėjais iš užsienio. Jie parduoda ne tik gyvus veršelius, bet ir skerdeną. „Šiuo laikotarpiu veršelių supirkimo kaina yra juokinga. Tikimasi, kad po Naujųjų metų kaina kils“, – sakė LEMGAA direktorius. A.Rutkauskas apgailestavo, kad ūkininkai, auginantys galvijus, nenori kooperuotis. „Asociacija vykdo įvairius susitarimus, tačiau reikia didesnio kiekio. Kai bendraujame su pirkėjais, visada turime garantuoti ir pristatyti reikiamą kiekį. Kiekvienais metais sausį kalbamės su skerdyklų savininkais ir tariamės. Tačiau kartais būna sunku ištesėti pažadus, o jų neištesėjus taikomos sankcijos“, – priminė A.Rutkauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Neskuba parduoti

Ukmergės rajono ūkininkas Algimantas Dubrickas atviravo, kad galvijų augintojai neskuba realizuoti gyvulių. „Pieninių veislių bulių supirkimo kaina labai maža. Jei pusvelčiui parduodi, juos paima, bet už padorią kainą niekas negriebia“, – kalbėjo ūkininkas. Pasak A.Dubricko, prieš šventes jis gyvulių neparduoda. „Truputį pardaviau jaunų mėsinių galvijų, kurie netinka veislei. Priklausau LMGAGA, todėl bendraujame su supirkėjais iš užsienio. Jie patys mus randa. Pardaviau gyvulius į Vokietiją, į Lenkiją“, – sakė A.Dubrickas. Pasak ūkininko, supirkėjai mieliau perka jaunus mėsinius gyvulius ir moka neblogą kainą. Tačiau A.Dubrickas jaunų gyvulių šiais metais neketina parduoti. „Šiųmečius buliukus noriu paauginti iki normalaus svorio, nes turiu ir pašarų, ir vietos, kur laikyti“, – sakė ūkininkas. Pašnekovas tikino, kad prieš Kalėdas supirkėjai neieškojo geros kokybiškos mėsos. A.Dubrickas minėjo galintis parduoti pieninių veislių gyvulius, tačiau supirkėjai už kilogramą siūlo tik 2,5 lito. „Perdirbėjai visuomet nori pigiai supirkti gyvulius. Tikimės, kad po Naujųjų metų gyvulius pradės supirkinėti turkai. Gal ir kaina bus didesnė. Laukiame geresnių laikų“, – sakė A.Dubrickas. Ūkininkas Eugenijus Paliulis iš Širvintų rajono sakė, kad pardavė tris karves, kurių laktacija baigėsi. „Gyvulius visada stengiuosi parduoti po Naujųjų metų, nes prieš šventes visuomet būna pačios mažiausios supirkimo kainos“, – sakė ūkininkas. Pasak E.Paliulio, veršelius jis parduoda užsieniečiams. „Kontaktų randame patys. Nėra kur jų dėti, nes Lietuvoje niekas jų neperka. Mūsų perpirkėjai moka 5 litus už kilogramą. Mėnesiniam veršeliui sugirdome pieno už 300 litų, o parduodame už 250 litų“, – dėstė ūkininkas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Bendrauja su užsieniečiais

Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) tarybos pirmininkas-prezidentas Antanas Bezaras augina grynaveislius angusus. „Savo skerdyklos neturiu, todėl praėjusią savaitę pardaviau 4 gyvulius Lietuvos supirkėjams. Tačiau supratau, kad, ko gero, jie bus išvežti į užsienį. Manau, kad geros kokybės mėsos pageidaujantys pirkėjai jos gali įsigyti tiesiogiai iš ūkininkų, kurie gyvulius skerdžia patys“, – sakė A.Bezaras. LMGAGA tarybos pirmininkas-prezidentas pridūrė, kad prieš šventes supirkėjai nerodo didelio susidomėjimo gyvuliais. „Bendraujame su gyvulių supirkėjais iš užsienio. Prieš porą savaičių buvo atvykę baltarusiai. Jie išsirinko bulius veislei. Veisline medžiaga domisi ir Turkijos, kitų šalių supirkėjai, supirkėjai iš Sankt Peterburgo. Tačiau būna sunku suformuoti reikiamus veislinės medžiagos kiekius. Užsieniečiai domisi jaunesniais gyvuliais iki vienų metų amžiaus, taip pat sukergtomis telyčiomis“, – sakė A.Bezaras. LMGAGA direktorius Darius Dzekčiorius pasakojo apie antrus metus vykdomą tarptautinį projektą „Baltijos lankų jautiena“. Jį vykdant geriausia lietuviškos jautienos išvežama į Šveicariją ir kitas Vakarų rinkas. „Mėsos pardavimai prieš Kalėdas nepadidėjo. Nuo 2015 m. startuos ritualinis skerdimas. Praėjusią savaitę bendravome su supirkėjais iš Libano. Tačiau rimtų pokyčių kol kas nėra. Tikimės, kad po Naujųjų metų skerdenos parduosime dvigubai daugiau“, – sakė D.Dzekčiorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų