• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gegužės pradžioje Didžiosios Britanijos laukia rinkimai, tad bandydami įtikti rinkėjams politikai neriasi iš kailio.

REKLAMA
REKLAMA

Kur du pešasi – trečias laimi

Konservatorių partija sunerimusi. Iki šiol ji buvo laikoma rinkimų favorite. Tačiau koją Davido Camerono vadovaujamai partijai, kaip ir šiuo metu valdžioje esantiems leiboristams, gali pakišti Liberaldemokratų partija.

REKLAMA

Pastarosios populiarumas Didžiojoje Britanijoje auga kaip ant mielių. Politologai spėja, kad po rinkimų gali būti suformuota ir koalicinė vyriausybė.

Iki šiol trečioji Didžiosios Britanijos partija niekada nebuvo sulaukusi tokio didelio rinkėjų palaikymo. Kadangi libdemai sugebėjo laikytis atokiai nuo finansų krizės ir politinių skandalų, jiems tai leido susikrauti solidų politinį kapitalą.

REKLAMA
REKLAMA

Politologai atkreipia dėmesį – partijos lyderis Nickas Cleggas televizijos debatų metu, surengtų pirmą kartą šalies istorijoje, jaučiasi kur kas laisviau nei leiboristų vedlys premjeras Gordonas Brownas ar opozicijos lyderis D. Cameronas, aršiai kritikuojantys vienas kitą.

Britai mokys lenkus

Kol kas Konservatorių partija neturi apčiuopiamos persvaros, o oponentų kritika kainuoja prarastą populiarumą visuomenėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šią savaitę D. Cameronas pabandė atsitiesti pareikšdamas, esą Rytų ir Vidurio Europoje konservatorių partijos nėra pakankamai tolerantiškos seksualinių mažumų atžvilgiu.

Partija paskelbė, kad į liepos mėnesį Varšuvoje vyksiantį homoseksualų paradą nusiųs partijos narį Nicką Herbertą, neslepiantį savo homoseksualumo.

Šis turės „išaiškinti“ Lenkijos politikams, ypač žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kazcynskio, kuris būdamas Varšuvos meru draudė homoseksualų eitynes, partijos „Teisė ir teisingumas“ nariams, jog jie turi pakeisti savo požiūrį į mažumas.

REKLAMA

Už vertybių propagavimą – kritika

Negana to, Konservatorių partija prieš rinkimus davė pylos vienam įtakingiausių partijos narių Julianui Lewisui, mat šis pareiškė, jog amžius, nuo kurio paaugliai gali nuspręsti, ar jie homoseksualūs, negali būti sumažintas nuo 18 iki 16 m.

J. Lewisas palygino sprendimo pavojų su tokio amžiaus paauglių šaukimu tarnauti į frontą.

„Aš esu griežtai nusistatęs prieš leidimą 16-mečiams pasirinkti, ar jie homoseksualūs, ar ne. Toks sprendimas padidina ŽIV pavojų, – tvirtino politikas. – Juk mes neleidžiame į armiją šaukti 16-mečių ir 17-mečių”.

REKLAMA

Tačiau už išsakytą nuomonę J. Lewisas buvo griežtai pasmerktas ne tik priešininkų leiboristų, bet ir savo partijos narių. Konservatorių partija oficialiai pareiškė, kad „J. Lewiso pareiškimas nėra partijos pozicija ir jo pastebėjimai klaidingi“.

Priminsime, kad Švedijos Europos reikalų ministrė Birgitta Ohlsson taip pat lankėsi Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje ir šių šalių visuomenes įtikinėjo, kad neleisdami mažumoms demonstruotis, tuoktis ar įsivaikinti sulauksime visos Europos pasmerkimo.

Švedijos politikė viešai gąsdino mūsų politikus, kad jei Lietuva draus mažumų eitynes, tai labai pakenks šalies įvaizdžiui Europoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų