• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Net 87 proc. žmonių, dirbančių kompiuteriais, kenčia nuo nugaros slankstelių osteochondrozės. Daugelis skundžiasi, kad ilgiau padirbėjus kompiuteriu įskausta kaklą, pečius ir nugarą, pavargsta akys, kamuoja galvos skausmai. Paprasčiausiais fiziniais pratimais kiekvienas žmogus gali padėti pats sau.

REKLAMA
REKLAMA

Nuovargis pasireiškia tuomet, kai galvos smegenyse „įsijungia stabdis“, kuris turi apsaugoti smegenų ląsteles nuo tolesnio darbo. Tai signalas, kad reikia truputį pailsėti, pamankštinti stuburą ir akis. Pailsėjus nuovargis praeina ir „stabdis išsijungia“, žmogus gali dirbti toliau. Bet jeigu darboholikas užsispyręs neatsiplėšia nuo darbo stalo, tai jam gresia pervargimu – galvos skausmais, nemiga, dirglumu, susilpnėjusia atmintimi, organizmo imuninės sistemos sutrikimais.

REKLAMA

Kaip to išvengti? Pirmiausia reikia teisingai įrengti savo darbo vietą ir sėdėti teisingai. Patogiausia kėdė sėdimam darbui – minkšta, tačiau ne per minkšta, atkaltės kontūrai turi atkartoti kūno kontūrus. Taigi tinkamiausia ne buitinė, o speciali kėdė, kurios sėdynės aukštį bei atlošo padėtį galima reguliuoti. Dirbančiojo kompiuteriu kėdė turi turėti ranktūrius, kurių viršus lygiuoja su klaviatūros aukščiu. Jeigu darbas toks, kad tenka dažnai keltis nuo kėdės, geriausia bus be ranktūrių, tačiau ant ratukų.

REKLAMA
REKLAMA

Kelis kartus per darbo dieną surenkite sau fizinės mankštos atokvėpį – 3-4 minutes darykite akis ir nugarą atpalaiduojančius pratimus, kurie padės atsikratyti nervinės ir raumenų įtampos.

Pagerinkite kraujo apytaką smegenyse: sėdėdami ant kėdės su tiesia atkalte, lėtai, kad neapsvaigtų galva, pasukite ją pečių link: į kairę ir įkvėpkite, tiesiai – iškvėpkite, į dešinę – vėl įkvėpkite. Pirštais pamasažuokite sau kaklą – nuo plaukų žemyn ir pečių link.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nervinės sistemos įtampą pašalins kitas pratimas: sėdėdami ant kėdės, stipriai įtempkite viso kūno raumenis, po to visai atsipalaiduokite, nuleiskite galvą ant krūtinės, užmerkite akis ir taip pabūkite 10-15 sek.

Darykite akių gimnastiką: stipriai užsimerkite 3-5 sek., atsimerkite, vėl užsimerkite. Arba greitai mirksėkite akimis 15-20 sek. Pažiūrėkite į kairę, į dešinę, į viršų ir žemyn, toliau ir arčiau, sukite akimis žvilgsnį ratu – pagal ir prieš laikrodžio rodyklę. Perdien 15 min. tokių pratimų užteks, kad pagerintumėte ir „paaštrintumėte“ savo regėjimą.

RITA BOČIULYTĖ

“Klaipėda” (www.klaipeda.daily.lt)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų