Kūčių popietę paskelbta, kad pas prezidentą iš Vokietijos šventėms atvyko jo vyriausioji dukra G. Nausėdaitė. Žinia netruko pasklisti ir buvo imta kritikuoti socialiniuose tinkluose.
Laikėsi saugumo reikalavimų
Antradienio rytą Prezidentūra išsakė savo poziciją šiuo klausimu. Prezidento vyriausiasis patarėjas ekonomikos ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta sako, kad grįžusi G. Nausėdaitė laikėsi visų saugumo reikalavimų.
„Vyriausybė yra nustačiusi ribojimus ir reikalavimus, kaip gali judėti žmonės per Lietuvos sieną. Čia taip pat turime sąrašą paveiktų šalių, iš kurių grįžus reikia izoliuotis, turėti neigiamą testo rezultatą.
Kalbant apie šį konkretų atvejį, prezidento dukra grįžo iš Vokietijos, iš šalies, kurioje viruso paplitimas šiuo metu keturis kartus mažesnis nei Lietuvoje.
Vokietija nėra paveiktų šalių sąraše. Ji laikėsi visų nustatytų reikalavimų. Tai vienintelis žmogus, kuriam ji galėjo sukelti riziką grįžtant, be abejo, ji pati.
Nes ji grįžo iš šalies, kur virusas, kaip minėjau, yra keturis kartus mažiau paplitęs. Be abejo, reikia laikytis visų reikalavimų, ir to buvo laikomasi“, – „Žinių radijui“ sakė S. Krėpšta.
Prieštaravimo neįžvelgia
Žiniai apie grįžusią G. Nausėdaitę pasklidus, imta diskutuoti, ar šalies prezidentas rodo tinkamą pavyzdį kitiems gyventojams. Iki tol G. Nausėda skatino piliečius susilaikyti nuo kontaktų, švenčių metu nelankyti artimųjų.
„Pagrindinis gero pavyzdžio elementas, tai laikytis šalyje nustatytų reikalavimų. Kaip ir minėjau, kiekvienas reikalavimas turi savo prasmę. Geriausias pavyzdys yra laikytis galiojančių reikalavimų. Jų buvo laikomasi tiek iš paties prezidento pusės, tiek iš jo artimųjų pusės“, – sakė S. Krėpšta.
Prezidento patarėjo teigimu, sprendimas prezidento dukrai grįžti buvo priimtas vadovaujantis pačios šalies reikalavimais ir leidimais.
„Toks sprendimas yra priimtas šalies reguliuojančių institucijų, šalies Vyriausybės. Kaip minėjau, yra nustatyti labai aiškūs judėjimo Lietuvoje apribojimai ir taip judėjimas tarp namų ūkių ir tarp savivaldybių, šalies viduje, kur plitimas viruso yra labai didelis, jis yra apribotas tam, kad bendraujant artimoje aplinkoje virusas neplistų.
Taip pat yra labai aiškūs apribojimai, kaip gali vykti judėjimas tarp valstybių, tai yra kaip gali žmonės judėti atvykdami į Lietuvą ar išvykdami į kitą. Visų šitų reikalavimų buvo laikomasi“, – kalbėjo S. Krėpšta.
Šiuo metu Lietuvoje galioja karantino režimas. Visą aktualią informaciją ir karantino reikalavimus galite matyti šioje tv3.lt iliustracijoje.