Eugenijaus Gentvilo politinė veikla prasidėjo Sąjūdyje ir nuo tada šis politikas sugeba išsilaikyti politikos elito lygyje nepriklausomai nuo dažnų Seimo bei politinės visuomenės orientacijos pokyčių ar sukrėtimų. Tai gera patirtis ir pamoka, kaip nenuskęsti sudėtingoje Lietuvos politikos situacijoje.
Taigi galime teigti, kad E. Gentvilas yra pakankamai patyręs, kad išsaugotų savas pozicijas ir panaudotų jas tolesnei politiko karjerai. Bet prezidento rinkimų sąlyga - arba tapti prezidentu, arba ne.
Asmenybė
Jaunas pradėjęs politinę karjerą E. Gentvilas sugebėjo savyje išugdyti keletą naudingų politikui charakterio savybių. Jo daromiems sprendimams nėra būdingas skubotumas, bent jau jis to neviešina. Jo santykiuose su aplinkiniais nėra pastebima įtampa bei priešiškumo nuotaikos, nors pretekstų pasireikšti priešiškumui, pykčiui, grubumui buvo pakankamai daug. Sukaupta patirtis leidžia laikytis ramiai, atrodyti pakankamai laisvai ir kalbėti net su atviru priešininku taip, kad iš šalies kalbėjimas atrodytų pakankamai taikingai ir rimtai. Kita vertus, šis politikas sugeba laisvai reaguoti į kritiką savo atžvilgiu ir juokauti net nelabai maloniose situacijose. Taigi asmeninės savybės sukūrė pozityvų veiklaus ir pakankamai simpatiško politiko įvaizdį.
Komanda
E. Gentvilas realiai disponuoja kelių draugų, partiečių bei keleto patikimų partijos sekretoriato žmonių parama. Visa atsakomybė už rinkiminės situacijos analizę bei sprendimų realizavimą siekiant rinkiminio tikslo tokiu atveju tenka jam pačiam. Rimtos rinkimų komandos jis neturi.
Struktūros
Daugelio politikų "svoris" yra tiesiogiai priklausomas nuo partijų, kurioms jie atstovauja, dydžio ir politinės įtakos. Taigi sumažėjusi Lietuvos liberalų sąjungos įtaka politikoje tiesiogiai atsispindi ir paties E. Gentvilo rinkiminiame "svoryje". Tai, kad liberalai suskilo ir prarado daugumos koaliciją Seime su socialliberalais, nesuteikia E. Gentvilui šanso atsiremti rinkimuose į stiprią politinę struktūrą, taip pat sumažina jo, kaip galimo šios partijos kandidato, galimybę gauti reikiamą finansinę paramą iš verslininkų.
Konkurentai
Po partijos bei koalicijos skilimo dešinė prarado dar vieną šansą atrasti naują stiprų kandidatą į prezidentus. Šiandien E. Gentvilas nesudaro rimtos konkurencinės grėsmės centrui ir dešinei atstovaujantiems K. Bobeliui ar K. Glaveckui. Jis kol kas traktuojamas kaip akivaizdus autsaideris galimoje rinkiminėje konkurencijoje.
Visuomenės parama
Visuomenė linkusi melodramatizuoti tai, kas vyksta aplink ją, todėl jos reakcijos į politikus dažnai būna gaivališkos ir trumpalaikės. Šiandien visuomenė vis labiau ima užmiršti E. Gentvilą kaip realų kandidatą į prezidentus, kaip, beje, ir R. Paksą ar A. Kubilių. Žiniasklaida irgi įnešė savo indėlį į nuostatos apie šį politiką kaip silpną kandidatą suformavimą, užgoždama jo įvaizdį kitais faktais, įvykiais, žmonėmis. Vis labiau informacija apie E. Gentvilą tampa naujienų pakraščio užpildymu bei pilku kitų politikų ar politinių įvykių fonu.
Jei E. Gentvilas išties patyręs politikas, jis teisingai įvertins savo galimybes ir pasirinks tą taktiką, kuri neleis jam "nuskęsti" šiandien, akivaizdžiai pralaimint pozicijas kitiems galimiems kandidatams. Galų gale jis dar labai jaunas (gimęs 1960 metais), jam net pralaimėjus rinkimus viskas liks priešakyje.