Pernai gruodį Paryžiuje priimtas susitarimas yra pirmasis paktas, įpareigojantis visas pasaulio valstybes stabdyti visuotinį atšilimą ir imtis priemonių, kad būtų išmetama mažiau šiltnamio efektą sukeliančių dujų, susidarančių deginant anglis, naftą ir dujas.
Susitarimą jau ratifikavo daugiau nei 100 šalių. Jis įsigaliojo lapkričio 4 dieną, kai sutartį ratifikavo 55 šalys, atsakingos už 55 proc. taršos šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis.
Susitarimu visos šalys įsipareigojo imtis ilgalaikių veiksmų sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į aplinką. Juo įtvirtintas tikslas siekti, kad pasaulinės temperatūros didėjimas būtų daug mažesnis nei 2 laipsniai, ir stengtis apriboti didėjimą iki 1,5 laipsnio lyginant su ikipramoniniu lygiu.
Klimato kaitos susitarimu išsivysčiusios šalys įsipareigojo iki 2025 metų besivystančioms šalims skirti 100 mlrd. JAV dolerių finansinės paramos. Šalys kasmet turės teikti nacionalines ataskaitas, o kas penkerius metus bus vertinama pažanga ir teikiami atnaujinti nacionaliniai įsipareigojimai.
Paryžiaus klimato susitarimą yra ratifikavusios ir Jungtinės Valstijos, nors išrinktasis šalies prezidentas Donaldas Trumpas žadėjo jį atšaukti.