Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Vyriausybės parengtame 2010 metų valstybės biudžete pasigenda drąsos imtis struktūrinių reformų.
Šalies vadovė antradienį surengtoje spaudos konferencijoje 100 dienų prezidentavimo proga taip pat pakartojo, kad pasisako prieš bet kokį tolesnį mokesčių didinimą.
"Kas savaitę po procentą vis mažiau, tai po savaitės ir visai neliks. Tai gera tendencija. Čia, žinoma, juokauju", - paklausta, kaip vertina naujausią konservatorių siūlymą "Sodros" įmokas didinti vienu, o ne dviem procentais, sakė D. Grybauskaitė.
Prezidentė teigia, kad naudoja visus turimus svertus, kad darytų įtaką verslo aplinkos gerinimui.
"Šešėlinę ekonomiką reikia vesti iš šešėlio. Kategoriškai pasisakau prieš mokesčių kėlimą", - sakė D. Grybauskaitė.
Šalies vadovė sakė, kad su Premjeru kalbėdama apie 2010 metų valstybės biudžetą, atkreipė Vyriausybės dėmesį, jog būtina ieškoti papildomų rezervų. D. Grybauskaitės teigimu, nematyti Saulėlydžio komisijos veiklos rezultatų, o valstybės valdyme daug besidubliuojančių funkcijų.
"Laikas pradėti struktūrines reformas. Socialinėje srityje, sveikatos srityje reikšmingos reformos nevykdomos iki šiol. Mėginama išgyventi sunkmetį, o jau tada pradėsime galvoti. Reikia žiūrėti kūrybiškiau, drąsiau", - Vyriausybę kritikavo Prezidentė.
Ji gynė švietimo ir mokslo ministrą Gintarą Steponavičių. Pasak D. Grybauskaitės, šis ministras - pirmasis, kuris išdrįso imtis reformos. G. Steponavičiui antradienį Seime inicijuojama interpeliacija.
"Taip, klaidų padaryta, bet jis sugeba įvardinti klaidas, sugeba jas taisyti. Manau, kad jis gali dirbti", - apie G. Steponavičių sakė D. Grybauskaitė.
Pasak šalies vadovės, ji patenkinta ne visų ministrų darbu, tačiau Ministrų kabineto sudėtis priklauso ne tik nuo jos, bet ir Premjero.
"Koalicinėje Vyriausybėje dirbi su tuo, su kuo gali, o ne su kuo nori. Teisė pasirinkti ministrus - didele dalimi Premjero rankose. Sprendimą, jeigu būtų pasirinkimas, darysime kartu su Premjeru.
Negaliu pasakyti, kad esu patenkinta visais ministrais, bet yra kaip yra", - kalbėjo D. Grybauskaitė.
Prezidentė Vyriausybę kritikavo ir dėl stringančių bei vėluojančių verslo skatinimo priemonių.
"Geri norai, kad daugiabučių renovacija ar smulkūs kreditai išjudins ekonomiką, nesuveikė, jie vėlavo. Tačiau tai, kas jau pradėta daryti - lengvatos smulkiajam verslui, pelno mokesčio sumažinimas - taip pat vėluoja arba nėra pakankamai radikalu", - teigė D. Grybauskaitė.