Pasak Premjero, Vyriausybė yra parengusi strateginį energetikos pertvarkos planą, atsižvelgiant į pernai Europos Parlamento priimtą direktyvą, įpareigojančią kiekvieną Europos Sąjungos valstybę turėti nacionalinės kogeneracinės plėtros planą.
"Mes šiuo metu esame paruošę du planus dėl šilumos ūkio pertvarkos. Kalbu jau apie šilumos ir ūkio pertvarką, kas Lietuvoje buvo irgi mažai kalbama. Turiu pasakyti, kad mes (...) atlikome analizę ir įvertinome savivaldybėse esančio šilumos ūkio būklę, kurios savivaldybės yra investavusios į šilumos ūkio pertvarką, kurios nėra investavusios, ir užsibrėžėme tikslą, kad šilumos gamybos kaštus turėtume sumažinti 25 proc. ir taip pat biokuro panaudojimą: vienas modelis iki 30 proc., kitas - iki 50 proc.", - antradienį interviu LRT radijui sakė Ministras Pirmininkas.
Skaičiuojama, kad tokiu atveju Lietuvai iš naujos ES finansinės perspektyvos paramos reiktų per 300 mln. litų. Šią priemonę įgyvendinti, anot A. Butkevičiaus, ketinama nuo 2014 m.
Kita vertus, Premjeras teigė, kad buvo išanalizuota 2007-2013 m. finansinė padėtis, siekiant dar šiais metais dalį lėšų skirti savivaldybėms pertvarkyti šilumos ūkiui.
"Turiu pasakyti, kad jau trečiadienį Vyriausybės posėdyje bus priimti sprendimai (...) 50 mln. litų bus skirta savivaldybėms, suteikiant teisę teikti paraiškas dėl lėšų gavimo kaip tik to sektoriaus pertvarkymui. Kita programa yra 30 mln. litų, kuri leis savivaldybėms pertvarkyti inžinerinius tinklus", - kalbėjo Premjeras.
Kalbėdamas apie kogeneracines elektrines, įgyvendinant ES direktyvas, A. Butkevičius paminėjo Kauno ir Vilniaus miestų savivaldybes, kurios sunaudoja 40 proc. viso šilumos energijos poreikio.
Pasak Premjero, būtent šioms savivaldybėms turėtų būti numatytas prioritetas formuojant užduotį, ar jos pačios gali pertvarkyti ūkį taip, kad Lietuva mažiau pirktų dujų, o dauguma panaudotų biokuro, dėl ko mažėtų šildymo sąskaitos.
A. Butkevičius neprognozavo, kiek kitame šildymo sezone galėtų sumažėti šilumos kainos.
"Kai kuriose savivaldybėse - taip. Jeigu kalbėtume apie Kauno ir Vilniaus miestus, manau tai (šilumos kainų mažėjimas, - ELTA) užtruks nuo 2 iki 3 metų, nes tai yra galingas ūkis", - teigė Premjeras.