• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl didesnių algų kovojančius Klaipėdos mokytojus ir mokyklų bei gimnazijų vadovus suerzino premjero Gedimino Kirkilo kalbos apie būtinybę stabdyti atlyginimų didinimą Lietuvoje, rašo "Lietuvos žinios".

REKLAMA
REKLAMA

Susitikimą su uostamiesčio pedagogais premjeras pradėjo esą Europos Komisijos pirmininko jam išsakyta pastaba, kad Lietuva turi stabdyti atlyginimų kėlimą. "Tokie darbo užmokesčio didėjimo tempai skatina vartojimą, o tai savo ruožtu didina infliaciją, - kalbėjo G.Kirkilas. - Be to, ir tarptautinė reitingų agentūra dėl per didelio algų kėlimo mums sumažino skolinimosi reitingus."

REKLAMA

Tačiau premjeras pažadėjo, kad nuo rugsėjo 1 dienos mokytojų darbo užmokestis vidutiniškai bus padidintas apie 20 proc.: "Jauniems pedagogams atlyginimas pakils 25 proc., o daugiau uždirbantiems - apie 15 procentų. Todėl stebiuosi, kodėl tebevyksta visokie streikai."

G.Kirkilas taip pat priminė, kad Seimas priėmė Fiskalinės drausmės įstatymą, todėl metų viduryje biudžeto nebebus galima perskirstyti.

REKLAMA
REKLAMA

Pažadas, jog 25 proc. padidinus algas mažiausiai uždirbantiems pedagogams į mokyklas ims plūsti absolventai, mokytojus prajuokino. "Juk dabar aukštąjį mokslą baigęs ir mokytoju pradėjęs dirbti absolventas tegauna 700-800 litų per mėnesį. Tad ir tas deklaruojamas algų didinimas 25 proc. tėra manipuliavimas skaičiais, - piktinosi Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos Klaipėdos susivienijimo pirmininkė Laima Juknienė. - Juk ir pakėlus algas retas kuris eis dirbti į mokyklą už tą 1000 litų. O kas bus po 5-6 metų? Mokyklose nebeliks pedagogų."

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos "Smeltės" vidurinės mokyklos direktorius Romanas Galdikas pridūrė, jog pedagogo diplomą gavęs absolventas dar turi įrodyti esąs vertas didesnio atlyginimo nei mokyklos valytoja: "Nors diplome įrašyta, kad jis - kvalifikuotas mokytojas, norėdamas gauti didesnį atlyginimą absolventas privalo tai įrodyti. Tam sukurtos įvairios kvalifikacijos kėlimo programos, kurios realiai atitraukia mokytojus nuo vaikų ir verčia važinėti į seminarus bei konferencijas. Juk mums nereikalingi aukštųjų mokyklų lektoriai."

REKLAMA

Statistikos departamento duomenimis, vidutinis mokytojo atlyginimas praėjusiais metais buvo 17 proc. mažesnis nei vidutinis šalies atlyginimas ir siekė 1514 litų. Nuo šių metų pradžios algos mokytojams pakilo apie 15 proc., nors praėjusių metų pabaigoje pedagogai rengė streikus ir reikalavo padidinti darbo užmokestį 50 procentų.

Mindaugas MILINIS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų