„Mūsų mokesčių sistema yra pakankamai progresyvi. Tas progresyvumas yra, bet mes tikrai svarstome įvairiausius modelius, variantus. Tiesiog mes iki birželio 1 dienos esame užsibrėžę pateikti mokestinę reformą galimą - tą ir padarysime. Esminis dalykas, kad mes turime turėti stiprią vidurinę klasę ir bet kokios intervencijos, kalbant apie mokestinę aplinką, tikrai neturėtų kenkti šitai mūsų visuomenės grupei“, - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė premjeras.
SEB banko prezidento patarėjas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad viduriniajai klasei būtų galima priskirti žmones, kurie patenkinę savo būtiniausius poreikius, dar turi apie trečdalį pajamų ir gali tenkinti kitus poreikius - skirti juos atostogoms, geresnės kokybės daiktams, vaikų mokslu, santaupoms.
Ekonomistai skaičiuoja, kad Lietuvoje viduriniajai klasei būtų galima priskirti apie 10 proc. gyventojų. Išsivysčiusiose šalyje šis skaičius siekia apie 30-40 proc., o Švedijoje – apie 50 procentų.
S.Skvernelis jau ne kartą yra žadėjęs iki birželio pristatyti kryptis, kaip bus keičiama mokesčių sistema. Jis trečiadienį neatmetė galimybės, kad peržiūrėjus visas mokesčių lengvatas, šilumos energijai gali būti visą laiką taikomas mažesnis pridėtinės vertės mokestis (PVM).