,,Mes jokių pinigų iš ,,Gazpromo” negauname – kur kalbame apie 281 mln. litų. Tas 281 mln. gali susidaryti mums perkant dujas iki 2016 metų pabaigos. Tokia pasirašyta sutartis. Jeigu mes perkam dabar dujas, mėnesio pabaigoj mums išrašo sąskaitą su mažesne kaina. Jeigu norėtume įgyvendinti kitą modelį – sumokėti permoką, aš tai nevadinu permoka, aš vadinu kita kaina už dujas – tai mums reikėtų dabar tuos 2 metus kaupti atskirą rezervą, išrašant kitą kainą buitiniams ir nepbuitiniams vartotojams, kurie naudoja dujas šilumos gamybai", - aiškino A. Butkevičius.
Anot premjero, ,,tada atsirastų tokių žmonių, kurie sakytų: ,,Palaukit, kodėl jūs padidinot kainą ir kodėl aš, naujai atėjęs į rinką dujų naudotojas, turiu kažkam, nesugebėjusiam susitvarkyt su dujų rinka Lietuvoj, už praeitį dabar sukaupt dalį savo pinigų, kad paskui, 2016 metų pabaigoj būtų galima sumokėt?”
,, Šiandien mes neturim (tų pinigų)”, – aiškino premjeras.
Vyriausybės spaudos tarnyba pirmadienį išplatinio pranešimą, kuriame teigiama, kad po to, kai „Lietuvos dujoms“ pavyko pasiekti konkurencingą importuojamų iš „Gazprom“ dujų kainą, susidarė sumažintos kainos efektas, kurį teko paskirstyti buitiniams ir nebuitiniams vartotojams. Buitiniams vartotojams nuo šių metų liepos 1 d. dujų kaina jau sumažėjo vidutiniškai 20 proc., o pirmadienį priimtas nutarimas, kuriuo atveriama galimybė nuo 2015 metų pakeisti kainų nustatymo metodiką nebuitiniams vartotojams.