Taip jis komentavo Vyriausybės atstovės Europos Žmogaus Teisių Teisme (EŽTT) Karolinos Bubnytės raginimą įpareigoti sveikatos apsaugos ministrą reglamentuoti paslaugų tokiems asmenims teikimą.
„Seime yra įregistruotas įstatymas, kuris naikina prievolę Vyriausybei padaryti poįstatyminius aktus, tad reikia tiesiog pažiūrėti ir sukoordinuoti su Seimu savo sprendimus“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams teigė S. Skvernelis.
Lietuva dar 2007 metais pralaimėjo bylą Europos Žmogaus Teisių Teisme dėl to, kad nėra įstatymo, reglamentuojančio lyties keitimo tvarką. K. Bubnytė teigia, kad įpareigojimas ministrui reglamentuoti paslaugų teikimo tvarką būtų minimali pažanga daugiau nei 10 metų užtrukusiame šios bylos vykdymo procese, tačiau premjeras nemano, kad reikalingas naujas Vyriausybės protokolinis nutarimas.
„Kol kas naujų protokolinių sprendimų tikrai nereikia, mes su sveikatos ministru kalbėsime ir žiūrėsime, ar tos tvarkos, poįstatyminiai aktai yra parengti, ar gali būti parengti“, – dėstė S. Skvernelis.
K. Bubnytė trečiadienį BNS sakė, kad patvirtinus translyčių asmenų gydymo aprašą atsirastų daugiau aiškumo. Anot jos, Sveikatos apsaugos ministerijoje veikusios darbo grupės parengtas aprašas numato gydymą iki operacijos, tačiau ir tai būtų žingsnis pirmyn.
„Aprašas tiesiog suteiktų tam tikrą teisinį tikrumą ir aiškumą tiek translyčiams asmenims, nes būtų kriterijai, kam gydymas galėtų būti taikomas, ir taip pat medicinos specialistams – jiems dabar yra neaiškumų, kokį gydymą, kokia apimtimi, kam jie gali taikyti“, – aiškino ji.
Prieš metus Vyriausybė buvo pavedusi Sveikatos apsaugos ir Teisingumo ministerijoms pateikti teisės aktus dėl gydymo paslaugų teikimo asmenims, turintiems lyties tapatumo sutrikimų. Tokiems teisės aktams rengti buvo sudaryta speciali grupė, tačiau parengti dokumentai nugulė į stalčių.