• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į Žemės ūkio ministeriją jau plūsta prekybininkų skundai dėl internete paskelbtų būtiniausių maisto prekių iš pagrindinių šalies prekybos centrų kainų palyginimo. Verslininkai skundžiasi, kad skelbiamos kainos daug didesnės, nei prekės iš tikrųjų kainuoja lentynose.

62

Į Žemės ūkio ministeriją jau plūsta prekybininkų skundai dėl internete paskelbtų būtiniausių maisto prekių iš pagrindinių šalies prekybos centrų kainų palyginimo. Verslininkai skundžiasi, kad skelbiamos kainos daug didesnės, nei prekės iš tikrųjų kainuoja lentynose.

REKLAMA

Ministras Giedrius Surplys žada duomenis taisyti, jei sulauks nepaneigiamų įrodymų ir viliasi, kad užuot vertę žmones medžioti akcijas, kainas išties ims mažinti.

Prie parduotuvės Vilniuje kalbinti žmonės sako nesitikrinę kainų naujajame ministerijos tinklapyje. Žmonės abejoja, ar viena tokia priemonė privers prekybininkus mažinti antkainius.

Žemės ūkio ministerija šią savaitę atnaujino specialų tinklapį, pavadintą produktųkainos.lt.

REKLAMA
REKLAMA

„Dar nežiūrėjau, aišku, žiūrėsiu, įdomu. Skirtingos kainos, jei užeini „Rimi“, „Maxima“, „Ik“. Skiriasi kainos, žmonės ieško, kur pigiau“, – sakė pirkėja.

REKLAMA

„Kaip man tokiam, žiūriu, kur pigiau. Kainos labai skirtingos visur. Kiekvienoj parduotuvėj ta pati prekė – skirtingos kainos“, – pasakojo vilnietis.

O štai prekybininkai jau pažiūrėjo į tinklapyje „Produktų kainos“ skelbiamus duomenis. Ir, pavyzdžiui, tinklo „Norfa“ vadovai liko šokiruoti. Jie piktinasi, esą tinklapyje valdininkai beveik pusę kainų surašė daug didesnes nei jos yra parduotuvėse. „Norfa“ reikalauja duomenis taisyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmasis kainų skelbėjų blynas yra prisvilęs. Net 40 proc. paskelbtų produktų kainų yra neteisingos. Reiškia, skelbėjams trūksta atidumo dirbant savo darbą. Kreipėmės į juos raštu prašydami ištaisyti klaidas.

Toks kainų skelbimas nepaskelbiant nei produkto „brando“, nei kokybės, maistinės vertės, yra netikslingas. Tai tas pats, kas paskelbti vidutinę ligonių temperatūrą ligoninėje“, – tikino „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žemės ūkio ministro tokia prekybininkų reakcija nenustebino. Esą tam ir yra skirtas tinklapis, kad prekybininkai jame pasilygintų kainas ir jas nuleistų.

„Jei atsiranda prekybos tinklų pastebėjimai, kad kai kurios kainos netiksliai užfiksuotos, ačiū, mes pažiūrėsime dar kartą, įvertinę pakoreguosime, jei padarėme klaidą“, – pabrėžė Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys.

REKLAMA

Ministerijai pavaldaus Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro darbuotojai, pasak ministro, praėjusią savaitę patys turėjo vaikščioti po penkių prekybos tinklų parduotuves Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir Alytuje.

Vidutinė mažiausia kiekvieno produkto kaina tam tikrame tinkle nustatyta panaudojant skirtingų miestų tinklo parduotuvėse rastas tris pigiausias prekes.

„Mūsų priemonė produktukainos.lt, manau, prisidės prie to, kad prekybos tinklai galės akivaizdžiau pasižiūrėti vienas į kito lentynas, jei ten pigiau, gal sumažinti kainą ir savo lentynose“, – teigė ministras.

REKLAMA

Tokių drastiškų kainų skirtumų kaip „Norfoje“ neaptikę kiti prekybos tinklai, paskelbtus duomenis dar analizuoja.

„Paskelbti pirmos savaitės rezultatai, matome, kad kai kur yra neatitikimų. Bet tai normalu pradžioje. Bendraujame su ŽŪM atstovais, jie greitai reaguoja, darome korekcijas, kad tas informavimas būtų tikslus, objektyvus, neklaidinantis“, – nurodė prekybos tinklų atstovas Laurynas Vilimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O štai kainų stebėjimo srityje jau keletą metų dirbantys verslininkai naujausią valdininkų projektą ragina tobulinti.

„Pagal tokią lentelę vartotojams sunku orientuotis, susigaudyti, kur kokios kainos ir nematant produktų nuotraukų ar detalesnių aprašymų. Gan sudėtinga. Prie viso to pasižiūrėjus, koks sąrašas parinktas, jis yra pigiausi produktai, dalis kurių vartotojams kelia rūpestį, kad jie per pigūs, galbūt nekokybiški“, – nurodė „Pricer“ vadovas Arūnas Vizickas.

REKLAMA

Paskelbusi karą prekybos tinklams, Žemės ūkio ministerija žada ne tik kas savaitę skelbti internete 20 produktų kainas, bet ir papildyti informaciją duomenimis, kokia dalis mūsų sumokėtų pinigų už kiekvieną produktą atitenka žemdirbiams, gamintojams ir prekybininkams.

Taip Vyriausybė tikisi, kad pirkėjai pasmerks per daug godžius verslininkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų