Pirmadieninė prekyba pasaulinėje valiutų rinkoje praėjo pakankamai ramiai. Labai didelių kursų pokyčių nebuvo matyti, ypač Niujorko prekybos sesijos metu. Toliau rinkoje buvo jaučiamas padidėjęs „apetitas“ rizikai, kurį sukėlė praėjusią savaitę patvirtintas finansinis Graikijos gelbėjimo planas.
Europos biržose nuotaikas parodantis FTSEurofirst 300 indeksas dieną baigė paaugęs 0.2 proc., JAV akcijų rinkos indeksai Dow Jones ir S&P 500 atitinkamai kilo 0.42 proc. ir 0.57 proc. Naftos žaliavos (WTI) kaina perkopė 82 JAV dolerių už barelį kartelę, aukso uncija atpigo 3.2 dolerio iki 1110.1 JAV dolerių.
Euro ir JAV dolerio valiutų poros kursas vakar beveik nepakito ir dieną baigė ties 1.3482 lygiu. Šiandien ryte ženklių pokyčių taip pat nebuvo matyti. Jau trečią dieną paeiliui euras stiprėja JAV dolerio atžvilgiu. Nors daugelis analitikų mano, kad stiprėjimas yra laikinas ir tęsis iki tol, kol nebus sulaukta bet kokių kitų prastų naujienų iš euro zonos. Paskutiniu metu eurą neigiamai veikia reitingų agentūrų pareiškimai apie mažinamus euro zonos šalių kreditingumo reitingus. Vakar paskelbtas Vokietijos vartotojų kainų indeksas (0.5 proc.) pranoko lūkesčius (0.3 proc.). Euro zonos vartotojų pasitikėjimo indeksas (-17) atitiko prognozes, nepaisant regioną kamuojančio nerimo dėl Graikijos it kitų valstybių galimų finansinių problemų.
JAV vakar paskelbė vartotojų pajamų ir išlaidų duomenis. Išlaidavimas augo penktą mėnesį paeiliui (0.3 proc.) ir tai yra vienas ekonomikos atsitiesimo ženklų. Visgi reiktų paminėti, kad augimas buvo lėčiausias per penkis mėnesius. Analitikai tikėjosi bent jau 0.4 proc. išlaidų didėjimo. Šiek tiek nerimo gali sukelti paskelbti pajamų duomenys, kurie rodė stagnaciją. Jei pajamos nedidės, tuomet ir išlaidavimo augimui kils pavojus. Šiandien skelbiamas vartotojų pasitikėjimo indeksas. Tikimasi augimo nuo 46.0 iki 51.0, tačiau Mičigano universiteto duomenys verčia būti šiek tiek skeptiškiems. Taip pat bus sklembiamas S&P/CS Composite-20 būsto kainų indeksas.
Didžiosios Britanijos svaro ir JAV dolerio valiutų poros kursas pasistiebė 0.43 proc. iki 1.4895 lygio, nepaisant „Standard & Poor’s“ patvirtintos neigiamos D.Britanijos reitingų perspektyvos. Buvo atsižvelgta į tai, kad D.Britanijos skola gali didėti iki kriterijų nebeatitinkančio lygio. Reitingai ko gero bus darsyk peržiūrimi po rinkimų. Tiek dabartinei, tiek galimai naujai vyriausybei ekonominiai uždaviniai turėtų būti aiškūs. Pirmiausia reikia mažinti šalies skolas ir biudžeto deficitą. Šiandien bus skelbiami galutiniai D.Britanijos BVP duomenys bei būsto kainų indeksas. Naujienos gali sujudinti su svarų sudarytas valiutų poras.
JAV dolerio ir Japonijos jenos kursas vakar bandė kilti ir buvo pasiekęs 92.78 lygį, tačiau dieną baigė praktiškai be pokyčių ties 92.46. Šiandien ryte jena rodė stiprėjimą, kursas leidosi iki 92.25. JAV dolerio ir Japonijos jenos kursą ko gero toliau labiausiai veiks JAV iždo obligacijų pajamingumas. Jei palūkanos nustos augti ir smuks žemyn, tuomet tikėtina išvysti ir JAV dolerio ir Japonijos jenos kurso slydimą iki 91.0 lygio. Japonijos mažmeniniai pardavimai augo (4.2 proc.) – daugiau nei prognozuota (1.7 proc.). Šiandien ryte paskelbti duomenys buvo kiek prastesni nei laukti. Pramonės produkcija siekė -0.9 proc. (prognozuota -0.4 proc.), namų ūkių išlaidos sudarė -0.5 proc. (prognozuota 1.5 proc.), nedarbo lygis išliko nepakitęs (4.9 proc.).
Su žaliavomis siejamos valiutos brango prieš JAV dolerį. Ypač stipriu augimu išsiskyrė Australijos dolerio ir JAV dolerio valiutų poros kursas (+1.37 proc. iki 0.9176). Australijos centrinio banko atstovas užsiminė vis dar apie per žemas bazines palūkanas. Australijos bankas buvo pirmasis G20 šalių tarpe, kuris pradėjo didinti bazines palūkanas.