Vartojimo prekių kainos šių metų rugsėjo mėnesį, palyginti su rugpjūčio mėnesiu, padidėjo 1,1 proc., o paslaugų kainos sumažėjo 0,5 proc. Valstybės ir savivaldybių institucijų reguliuojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,1 proc., rinkos kainos – 0,8 proc.
Pasak statistikos departamento, valstybės ir savivaldybių institucijų reguliuojamų kainų pokyčio įtaka mėnesiniam bendrajam vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokyčiui sudarė 0,02 procentinio punkto, o rinkos kainų įtaka sudarė 0,68 procentinio punkto.
Rugsėjo mėnesį, palyginti su rugpjūčio mėnesiu, dėl naujų rudens sezono kolekcijų avalynės kainos padidėjo 9,1 proc., drabužių – 6,3, kitų aprangos gaminių ir reikmenų – 4,5 proc.
Iš maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų daugiausia pabrango daržovės ir bulvės – 15,5 proc. Pienas ir jo produktai, sūris, kiaušiniai – 1,3, sviestas, aliejus ir riebalai – 1,1, mineraliniai vandenys, gaivieji gėrimai ir sultys – 0,6 proc., o atpigo vaisiai ir uogos – 4,2, kava, arbatžolės, kakava – 2,3 proc.
Iš transporto prekių ir paslaugų daugiausia – 9 proc. – pabrango suskystintos automobilinės dujos, 2,1 proc. – dyzeliniai degalai, 1,5 proc. – benzinas, o atpigo keleivinio oro transporto paslaugos – 15,3 proc., dviračiai – 1,5, vairavimo mokymo paslaugos – 1,1 proc.
Iš ryšių prekių ir paslaugų labiausiai – 3 proc. – atpigo interneto paslaugos, 0,9 proc. – telefonų ir telefaksų įranga, 0,8 proc. – judriojo telefono ryšio paslaugos.
Iš poilsio ir kultūros prekių ir paslaugų daugiausia – 2,7 proc. – atpigo atostogų išvykos, 1,9 – vaizdo aparatūra, 1,1 proc. – raštinės reikmenys ir piešimo medžiagos. Gėlės pabrango 3,3 proc.
Statistikos departamento duomenimis, rugsėjo rugsėjo mėnesį metinė infliacija, palyginus su praėjusių metų rugsėjo mėnesiu, sudarė 0,4 procento ir buvo 3 procentiniais punktais mažesnė nei 2012 m. rugsėjo mėnesio. metinė infliacija.
Remiantis pranešimu galima teigti, kad metinės infliacijos lygį daugiausia lėmė maisto produktų ir nealkoholinių gėrimų, viešbučių, kavinių ir restoranų paslaugų, alkoholinių gėrimų ir tabako gaminių, sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų pabrangimas bei ryšių prekių ir paslaugų, būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro bei transporto grupių prekių ir paslaugų atpigimas.
Vartojimo prekių kainos per metus pabrango 0,1 proc., o paslaugos – 1,4 proc.
Šių metų rugsėjo mėnesį, palyginti su praėjusių metų toku pačiu mėnesiu, valstybės ir savivaldybių institucijų reguliuojamos kainos sumažėjo 1,6 proc., rinkos kainos padidėjo 0,8 proc.