Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
× Pranešti klaidą
Perskaitykite MOTO komentarą.Trumpai drūtai,liaudiškai - lupikautojai (rastovščiki).Tik dabar aukštesnio lygio - pajungia net valstybes vergauti.Tai pasaulinė finansinė sistema spekuliuojanti individų, įmonių ir net valstybių finansiniais resursais - pavyzdžiui,pinigais ir vertybinių popierių vienetais ir paskolomis valstybėms, ir taip toliau .
... o tai kas skolina, jei visi skolingi?
Kubilius per tris metus Lietuvos skolą padidino 3 kartus.Dabar Lietuvos skola-50 mlrd.-- du kartus viršija Nacionalinį biudžetą(26 mlrd. su ES parama).Jei ne ES parama-skola virsytu biudzeta TRIS KARTUS.O tai yra- 300 PROCENTU....:)Karpuska-Lietuva jau yra BANKRUTAVUSI:)))))
Straipsnį vertinčiau kaip ganėtinai lengvą, o išvadas primityviomis. Pasaulis, deja, gerokai sudėtingesnis. Kas vienose valstybėse veikia, kitose nebūtinai veiks. Tai ir tautų mentaliteto, jų vertybių, istoriniai skirtumai. Pvz. pabandykite Švedijos ar Danijos ekonominius modelius pritaikyti mūsų šalyje - kas iš to išeis nesunku atspėti. Kalbant apie Lietuvą, didžiausios bėdos mano galva yra šios: totalus mokesčių nemokėjimas(šešėlyje trečdalis ekonomikos), didelės dalies verslo savininkų godumas ir primityvumas, nesutvarkyta mokesčių sistema, neefektyvus valstybės ūkio valdymas. Priešingai straipsnyje išsakytai nuomonei - iš skurdaus viešojo sektoriaus daug tikrai nesutaupysi, neturėkite iliuzijų. Ekonomikos skatinimas - tai tik gražus šūkis ir nieko daugiau, kaip greitai tai įgyvendinti - niekas nežino. Beje, vien tik aršiai taupydamas turtingesniu netapsi.
Skolų istorijos yra senos kaip Babilonas. Ir jos daug pasako ne tik apie skolininkus, bet ir... apie skolintojus. Būtent žinančių skolintojų pastangomis jos gražiai ir kartojasi. O ką kita piniguočiams (t.y., tikriems pasaulio piniguočiams) daryti su savo saskaitomis? Pirk visą pasaulį, arba dar augink procentus. Štai Švedijos bankai beveik prieš dešimtmetį atėjo, ir pasakė: jūs lietuviai tokie neturtingi... mes jums pinigų paskolinsim... pakelsit savo nekilnojamą turtą... O ką, toj pačioj Švedijoj kaip tik panaši krizė buvo dar dešimtmečiu ansksčiau - ir jau tada tie patys bankai žinojo, kad jiems bus gerai. Niekada nesidomėjote, kodėl paskolos būstui arba 15 arba 30 metų, bet ne 20? Ogi bankai žino finansinius ciklus, tad ir suteikia savo klientams geriausius šansus *beveik* visą paskolą gražinti bet galų gale neišsimokėti. Po sovietmečio mumss vos ne paskutinėje pamainoje tai išmokino. Visa Afrika, Lotynų Amerika, Pietryčių Azija yra jau kuris laikas anksčiau ar vėliau "padaryti". Būtent per šiuos 20 metų ir "pirmojo pasaulio" šalys staiga tapo masiškai įsiskolinusios; ne tik pas mus praūžė (energetikos, transporto, ryšių) privatizacijos ir viešųjų išsipardavimų vėjas. Kaip Kiyosakio knygutėa aiškina: daugumoje, turtuoliai yra ne darbštuoliai bet pinigų srauto sukinėtojai. Kas turi pinigų - tam laisvė, apie kurią politikai garsiai kalba. Kas ne laiku (kartu su dauguma) patikėjo "tigriniais" laikais, tas dabar ir išlaiko pinigų ir būsto nuomotojus, savo geriausiais metais suteikia jiems brangią pinigų "auginimo" paslaugą. Amen.
Zinoma palygino prieskari net 19 a su dabartimi. Atsisakykime pensiju, svietimo, sveikatos apsaugos ir gausime panasius skaicius i tuos minimus 10-20 proc nuo bvp. Siems dalykams Lietje pavyzdziui isleidziama virs 70 procentu biudzeto.
straipsnis fantastiskas,bet kaip priversti ji perskaityti valstybei vadovaujancius korifejus,jie juk ir uz dieva auksciau.Butume kokie prancuzai ar kokie pietesni gal ir issijudintume,bet mes siaurines aveles,-nuolankiai nuleide galveles ir laukiam kiek dar musu dievuliukai uzaugins ministeriju ir dar visokiu klerku pulkus,ir siaip svogeriams pelningu veiklos vieteliu...
Pagarba - autoriui. Geros įžvalgos - dar mąstantiems ir - valdantiems...
REKLAMA
REKLAMA
Praskolintas pasaulis ir mes