„Dabar su tokia darbo apimtimi per 64 taškus pereiname į tokį mastą, kad greitai padengsime ir tiesiogiai, ir netiesiogiai dirbančius su kovidu, ir vaistininkus, ir dirbančius laboratorijose, ir galų gale pereisime į kitas prioritetines eiles“, – valstiečių frakcijos posėdyje teigė A. Dulkys.
Kalbėdamas apie tolimesnį gyventojų skiepijimo planą, ministras A. Dulkys teigė, kad ketinama pasitelkti ne tik savivaldą, bet ir šeimos gydytojus.
„Penkiose pagrindinėse regioninėse (ligoninėse – aut. past.) viskas vyko pakankamai sklandžiai. Dabar mes perėjome į 64 gydymo įstaigas – jau turime platesnį judėjimą ir turime daugiau problemų.
Kuo labiau plečiasi geografija, tuo daugiau susiduriame su taisyklių nesilaikymais, taisyklių interpretavimais, organizaciniais negebėjimais. Kai pereisime į platesnį ratą – tai reikės labiau pasitelkti savivaldą ir šeimos gydytojus.
Manome, kad čia bus šeimos gydytojai, kurie bus arti tų senyvų žmonių, kurie mums turėtų padėti. Logistika pakankamai aiški, o visa kita – dar reikės padirbėti“, – teigė A. Dulkys.
Lietuvoje pirmieji skiepyti pradėti medikai, dirbantys su COVID-19 pacientais. Toliau skiepijami visi ligoninių darbuotojai, taip pat greitosios medicinos pagalbos darbuotojai ir didžiausios rizikos pacientai. Skiepijami mobiliuosiuose punktuose, karščiavimo klinikose dirbantys medikai, slaugos ir globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai.
Anksčiau kalbėta, kad visuotinis gyventojų skiepijimas pirmąjį šių metų ketvirtį greičiausiai nebus pradėtas.
Buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teiravosi, ar onkologiniams pacientams numatyta prioriteto tvarka.
Ministras A. Dulkys atsakė, kad plaukė visi pasiūlymai dėl vakcinacijos prioritetų, visus pasiūlymus kaupė į vieną vietą. Vakar ekspertų taryba svarstė ir buvo aptariama dėl onkologinių ligonių. Ministras tikisi šiandien gauti jų sutarimo protokolą.
„Atitinkamai galbūt gali būti peržiūrėta ir gali būti suteikta daugiau rekomendacijų iš ekspertų ir tokiu atveju, matyt, būtų kažkokios korekcijos“, – teigė A. Dulkys.