• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tęsiasi stipri magnetinė audra, kuri truks dar kelias dienas, todėl rekomenduojama įvesti kelis gyvenimo būdo pokyčius, kad apsaugotumėte sveikatą nuo magnetinių audrų poveikio – štai, ką reikia žinoti.

Tęsiasi stipri magnetinė audra, kuri truks dar kelias dienas, todėl rekomenduojama įvesti kelis gyvenimo būdo pokyčius, kad apsaugotumėte sveikatą nuo magnetinių audrų poveikio – štai, ką reikia žinoti.

REKLAMA

Kaip praneša meteoagent.com, šiandien magnetinio lauko aktyvumas siekia šešis balus, rytoj, gruodžio 20 dieną, prognozuojamas penkių balų stiprumas. Ketvirtadienį magnetinio lauko aktyvumas vėl šoktels iki šešių balų.

Nors mokslininkai vieningai nesutaria, koks iš tiesų yra magnetinių audrų poveikis sveikatai, jie vis tik pataria laikytis kelių paprastų taisyklių, kad jaustumėtės geriau.

Magnetinių audrų poveikis

Kaip naujienų portalui tv3.lt anksčiau teigė šeimos gydytojas Irmantas Aleksa, magnetinės audros – tai saulės magnetinio lauko aktyvumo padidėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Saulė išskiria daugiau magnetinės energijos, kuri gali veikti visą saulės sistemą, o kadangi žemė nėra taip toli nuo saulės, todėl poveikis iš tiesų juntamas.

REKLAMA

„Jeigu balai siekia 3, tai saulės magnetinis laukas yra normalus, jeigu 4-5, tai yra jau riba, o jeigu skaičiai didesni, reikėtų sunerimti.

Paprastai žmonės ateina vedini psichogeninių skundų, padidėjusiu kraujospūdžiu, galvos skausmų ir paūmėjusios migrenos“, – aiškino jis.

I. Aleksos teigimu, magnetinės audros dažniausiai paveikia kraujagysles – jos susitraukinėja, atsipalaiduoja, jose jaučiama padidėjusi įtampa: „Tai gali būti siejama su stresu, nervingumu, didėja kraujospūdis.“

REKLAMA
REKLAMA

„Aš visada rekomenduoju stebėti savo būklę prieš audrą, per ją ir po įvykio. Būklę būtina prižiūrėti ne vien saulės magnetinių audrų metu.

Vis tik, pastebime, kad pacientams tikrai atsiranda prieširdžių virpėjimai. Juo visada būtina reaguoti, kreiptis į gydymo įstaigą“, – taip pat pridūrė jis.

Didesnė rizika susidurti su magnetinių audrų poveikiu kyla ir turintiems antsvorio, vyresnio amžiaus asmenims, taip pat turintiems psichologinių problemų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Magnetinės audros – kaip apsisaugoti?

Magnetinių audrų metu gali padidėti jautrumas, dirglumas, kankinti miego sutrikimai, nuovargis. 

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažnai išduoda šie simptomai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

REKLAMA

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos.

Be to, norint jaustis geriau ir apsaugoti sveikatą, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

REKLAMA

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.

Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau, tačiau nesiimkite itin intensyvaus sporto. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti miegoti tuo pačiu metu, kad tinkamai pailsėtumėte.

Anksčiau apie magnetinių audrų poveikį sveikatai naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ pasakojo šeimos gydytojas Irmantas Aleksa. Visą pokalbį galite žiūrėti vaizdo įraše, esančiame straipsnio pradžioje.

Viskas aisku ko tas anukelis kliedi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų