Tradiciškai daugiausiai dviračių pavagiama vasarą – 2010 metais ilgapirščiai pasisavino net 776 dviračius.
Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos statistiniais duomenimis, 2010 m. per mėnesį vidutiniškai buvo pavagiami 145 dviračiai per mėnesį. Žiemą buvo pavogta 114 dviračių, pavasario mėnesiais vagysčių skaičius šoktelėjo net 4 kartus ir siekė 478.
Tradiciškai daugiausiai dviračių pavagiama vasarą – 2010 m. ilgapirščiai pasisavino net 776 dviračius, tuo tarpu rudenį jų skaičius kiek sumažėja – šiuo metų laiku nuo vagišių nukentėjo 377 dviratininkai. Statistika atspindi, kad šiemet per pirmus keturis mėnesius, palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, vagysčių skaičius išaugo Kauno, Marijampolės, Šiaulių ir Tauragės apskrityse.
Draudimo bendrovės „ERGO Lietuva“ Turto draudimo departamento direktorius Tomo Nenartavičiaus, dviračiai dažniausiai vagiami iš laiptinių, parduotuvių, sandėliukų, kiemų, pasitaiko atvejų, kai pasigendama prie automobilių prirakintų dviračių. Užraktai vagišius retai kada atbaido, jiems juos įveikti dažniausiai nėra sudėtinga.
„Dėl dviračio vagystės vidutinė žala siekia apie 2 tūkst. litų. Beveik kas antras pranešimas gaunamas ne apie vieną, o apie iškart du pavogtus dviračius“, – draudimo kompanijos pranešime cituojamas T. Nenartavičius.
Siekiant apsisaugoti nuo vagišių, net trumpam paliekant dviratį, jį reikėtų kuo saugiau prirakinti arba palikti rakinamoje patalpoje. Dviratį saugant sandėliuke, vertėtų pasirūpinti sunkiai įveikiamu durų užraktu. Ilgapirščiui dviratį pavogti taip pat bus sudėtingiau, jeigu sandėliuke prie jo prieiti jam būtų ne taip paprasta. Jeigu dviračio apsaugai pasirenkama spyna, reikėtų įsitikinti, kad ji yra pakankamai patikima. Geriausia naudoti kelis skirtingus užraktus skirtingose dviračio vietose. Dviratį geriausiai rakinti prie nejudančio objekto už rėmo. Pasitaiko, kuomet dviratį žmogus palieka pritvirtinęs už rato ir grįžęs tik jį teranda. Reikėtų vengti užkampių, geriausia dviratį palikti žmonių matomoje vietoje ir stebėjimo kamerų matomumo zonoje. Jeigu dviračio apsaugoti nepavyko, apie vagystę reikia nedelsiant pranešti policijai. Vagišius sučiupti ir atgauti dviratį tampa paprasčiau, jeigu dviratį policija yra paženklinusi ir turite jo nuotrauką, kurioje matytųsi ypatingos žymės.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad dviračių vagysčių skaičių gali sumažinti besirengiantieji jį įsigyti. „Vagišiai klestės tol, kol dviračius bus galima parduoti juodojoje rinkoje. Taigi, jeigu nebus vogtų dviračių pirkėjų, nebus tikslo ir jų vogti. Norint išvengti įsigyti iš žmogaus panaudotą, bet ne vogtą dviratį, rekomenduojama paprašyti parodyti jo įsigijimo dokumentus“, – sako T. Nenartavičius.
Draudikai taip pat ragina įsitikinti, ar apsidraudusiems turtą draudimo apsauga galioja ir dviračio vagystės atveju.