Jūros aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai pirmadienį sraigtasparniu išžvalgę Lietuvai priklausančią Baltijos jūros dalį, netoli kurios buvo pastebėta didelė neaiškios kilmės dėmė, joje neaptiko jokių teršalų pėdsakų.
Baltijos jūra žvalgoma buvo po to, kai Jūrų paieškos ir gelbėjimo koordinacinis centras pranešė, jog sekmadienio naktį palydovo padarytoje nuotraukoje buvo pastebėta 7 kilometrų ilgio ir apie 1 kilometro pločio neaiškios kilmės dėmė Rusijai priklausančioje jūros dalyje. Dėmė buvo apie 40 jūrmylių nuo kranto ir 1 jūrmylės atstumu nuo Lietuvos sienos, pranešė Aplinkos ministerija
Rusijos Kaliningrado srities tarnybų paklausus apie galimą jūros taršą naftos produktais, jos informavo, kad pastaruoju metu tokių atvejų nebuvo.
Pasak pranešimo, Jūrinių tyrimų centro atliktas šios dėmės Baltijos jūroje dreifo modelis rodo, kad per artimiausias dvi paras ši dėmė vėjo ir bangų bus nešama į Rusijai priklausančios Baltijos jūros dalies gilumą.
Rusijos kompanija "LUKoil" nuo 2004-ųjų vidurio eksploatuoja naftos telkinį D-6, esantį visai šalia jūros sienos su Lietuva. Pernai iš jo išpumpuota 840 tūkst. tonų naftos.
Praėjusių metų viduryje Lietuvos ir Rusijos ekspertai drauge konstatavo, kad D-6 ekologiniu požiūriu eksploatuojamas saugiai.