Pagal reikalavimus, bendrose prekybos centro erdvėse ir atskirose parduotuvėse vienam asmeniui turi tekti ne mažiau nei 10 kv. metrų ploto. Prekybos centruose „Akropolis“ vienu metu esančių žmonių kiekis aktyviai stebimas ir analizuojamas dar nuo pavasario, tad jų reguliavimui pasiruošta iš anksto. Prie įėjimų į visas parduotuves priklijuoti lipdukai, nurodantys, kiek žmonių vienu metu gali būti toje parduotuvėje.
„Turime tokių prekybos vietų, kur vienu metu gali būti aptarnaujamas tik vienas pirkėjas, tad tuo atveju, jei vienu metu į patalpą norės užeiti daugiau nei vienas klientas – teks luktelėti. Prekybos centrų alėjose prie mažesnio ploto parduotuvių sužymėjome laukimo vietas, tad pirkėjų prašome vadovautis šiuo ženklinimu“, – sako „Akropolis Group“ komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.
Jo teigimu, pandemijos metu žmonės jau išsiugdė įprotį pirkinius planuoti iš anksto. Tai rodo daugiau kaip dešimtadaliu išaugęs vidutinis pirkėjo krepšelis – vieno apsilankymo metu stengiamasi aplankyti visas norimas prekybos ir paslaugų vietas.
„Artėja didžiosios metų šventės, kurios įprastai išaugindavo pirkėjų srautus. Suprasdami, koks šis laikotarpis svarbus mūsų klientams, raginame apie kalėdines dovanas šiemet kaip niekada pagalvoti iš anksto: susiruošusiems į prekybos centrus susiplanuoti pirkinius ilgesniam laikotarpiui, susidaryti sąrašą, gal net apgalvoti, kokia eilės tvarka apsilankyti parduotuvėse, pasinaudojus „Akropolio“ svetainėje esančiais prekybos centrų planais. Pandemijos metu įsitikinome, kad dauguma mūsų pirkėjų elgiasi sąmoningai ir atsakingai, vadovaujasi saugaus apsipirkimo rekomendacijomis, tad tikime, jog ir šie laikini ribojimai nesukels didelių nesklandumų“, – komentuoja D. Mertinas.
Nuo šeštadienio įsigaliojusio visuotinio karantino metu prekybos centruose neveiks kino centrai, pramogų teikimo vietos, kazino. „Akropolio lede“ galės treniruotis tik aukšto sportinio meistriškumo sportininkai. Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ visos ne maisto parduotuvės dirbs iki 21 val. „Maxima“ Vilniaus „Akropolyje“ dirbs nuo 8 iki 24 val., Klaipėdos ir Šiaulių prekybos centruose – nuo 8 iki 22 val. „Eurovaistinė“ Vilniaus ir Klaipėdos „Akropoliuose“ dirbs 8-22 val., Šiauliuose darbą pradės kiek vėliau – 10 val. ir dirbs iki 22 val., „Ermitažas“ Vilniuje dirbs nuo 8 iki 22 val.
Didžioji dalis Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ įsikūrusių kavinių ir restoranų karantino metu dirbs, tačiau maistą ir gėrimus tieks tik išsinešimui. Visas veikiančias kavines ir restoranus, kurios tieks maistą išsinešimui, galima rasti www.akropolis.lt.
Padidintas dėmesys saugumui
Siekiant dar labiau užtikrinti lankytojų ir darbuotojų saugumą „Akropoliuose“ neseniai įdiegta papildoma speciali įranga – eskalatorių ir judančių takų porankiai pradėti automatiškai dezinfekuoti ultravioletiniais spinduliais (UV). Į šią profesionalią Vokietijos gamintojo „Schindler“ dezinfekavimo UV spinduliais įrangą grupė investuoja apie 100 tūkst. eurų. Šį mėnesį taip pat bus įdiegta orą prekybos centrų liftų kabinose automatizuotai dezinfekuosianti įranga.
„Saugaus apsipirkimo užtikrinimas šiuo metu yra svarbiausias mūsų prioritetas, norime, kad kiekviena prekybos centro erdvė būtų maksimaliai saugi mūsų lankytojams, todėl automatizavome dažniausiai liečiamų paviršių – eskalatorių ir travelatorių porankių dezinfekavimą, o netrukus automatizuota dezinfekavimo įranga pradės veikti ir liftų kabinose. Šios įrangos atsiradimas „Akropoliuose“ pirkėjams leis jaustis dar saugiau“, – teigia D. Mertinas.
Prie kiekvieno iš „Akropolių“ įėjimų, informacijos centrų ir sanitarinėse patalpose yra įrengtos stotelės su automatiniais sensoriniais dezinfekcinio skysčio dalytuvais, o įvairūs dažnai liečiami paviršiai prekybos centrų darbuotojų reguliariai dezinfekuojami ir rankiniu būdu. Visu pajėgumu veikia ir ventiliacijos sistema.