• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prancūzija antradienį pirmininkavimą Europos Sąjungai (ES) perima „apsiginklavusi“ hiperaktyviu prezidentu ir ilgu ambicingų projektų sąrašu, be to, tikisi viską įvykdyti nepaisydama to, kad Airijos rinkėjai per referendumą atmetė bloko reformų sutartį.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) vylėsi ateinantį pusmetį pagrindinį dėmesį skirti tokioms svarbioms sritims kaip imigracija, Europos gynyba, energetika, klimato kaita ir jo puoselėjamas Viduržemio jūros regiono šalių sąjungos projektas.

REKLAMA

Tačiau dabar prancūzai turės daug laiko skirti institucinei krizei, kurią sukėlė šį mėnesį pareikštas airių „ne“ Lisabonos sutarčiai, turėjusiai racionalizuoti besiplečiančios ES institucijas.

Airijoje, vienintelėje ES valstybėje, kuri pagal konstituciją turėjo rengti referendumą dėl sutarties ratifikavimo, prieš sutartį, kurią turi ratifikuoti visos 27 bloko narės, balsavo 53,4 proc. rinkėjų.

REKLAMA
REKLAMA

ES lyderiai prašė Airijos premjero Briano Coweno (Brajeno Koveno) spalio mėnesį pranešti, kokios, jo nuomone, yra geriausios galimybės dėl šios sutarties.

Tuo tarpu Prancūzija sako, kad nebandys jos prastumti. „(Lisabonos sutarties) prastūmimo darbotvarkėje nebus”, - šią savaitę sakė Prancūzijos Europos reikalų ministras Jeanas-Pierre’as Jouyet (Žanas Pjeras Žuajė), kuris taip pat patvirtino, kad N.Sarkozy liepos 11 dieną nuvyks į Airiją “pajusti airių nepasitenkinimo (ir sužinoti jų) klausimų”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Ar jie nori garantijų dėl jų neutralumo, patikinimo dėl jų religinių vertybių, pirmiausia - dėl abortų, pagalbos garantijų? Šiuo metu (to) nežinau, - pripažino ministras. - Tada turėsime išanalizuoti airių reikalavimų pasekmes, turėdami omenyje, kad didžioji dauguma ES narių nepritaria sutarties persvarstymui (dėl pataisų)”.

REKLAMA

„Svarbi prancūzų pirmininkavimo darbo dalis bus grąžinti 27 (bloko valstybes) į vėžes”, - nurodė jis.

Be to, N.Sarkozy stengsis prastumti virtinę projektų, kurių įspūdingiausias yra jo siūloma Viduržemio jūros regiono valstybių sąjunga. Paryžius ją tikisi pradėti per liepos 13-ąją šalies sostinėje įvyksiantį svarbų viršūnių susitikimą.

REKLAMA

Prancūzija taip pat nori naujo Europos pakto dėl imigracijos, kuriuo būtų uždraustos visuotinės nelegalių imigrantų amnestijos, numatyti „integracijos kontraktai” naujai atvykstantiems užsieniečiams ir naujos taisyklės prieglobsčio prašytojams.

Pirmininkavimą Bendrijai Prancūzija liepos 1 dieną perims iš Slovėnijos.

Prieš perimdama vadovavimą blokui Prancūzija neslėpė savo noro sustiprinti bloko gynybos politiką. Birželio 17 dieną sakydamas svarbią kalbą N.Sarkozy kalbėjo apie „pirmąjį žingsnį tikro Europos gynybos atgaivinimo link”.

Vis dėlto ir pats N.Sarkozy kels didžiulį susidomėjimą.

Tai tikriausiai reiškia, kad ne tokie įprasti jo darbo metodai ir jo nenuspėjamumas užtikrins šaliai žiniasklaidos dėmesį, net jei Paryžiui ne viskas seksis kaip numatyta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų