„Mes tęsime šiuos smūgius toliau per ateinančias savaites“, – sakė F.Hollande'as kreipdamasis į parlamentą. Jis taip pat paragino sušaukti JT Saugumo Tarybą ir aptarti kovos su „Islamo valstybe“ (IS) klausimus, bei pridūrė, kad šia tema jis kalbėsis su savo kolegomis iš JAV ir Rusijos.
„Artimiausiomis dienomis aš susitiksiu su JAV prezidentu Baracku Obama ir prezidentu Vladimiru Putinu“, – sakė jis po IS džihadistų Paryžiuje surengtų kruviniausių išpuolių Prancūzijos žemėje. F.Hollande'as taip pat nusprendė prašyti parlamento, kad šis šią savaitę apsvarstytų įstatymo projektą dėl nepaprastosios padėties pratęsimo iki trijų mėnesių.
„Aš nusprendžiau prašyti (posėdžius) trečiadienį pradėsiantį parlamentą išnagrinėti įstatymo projektą, kuris leistų pratęsti nepaprastąją padėti iki trijų mėnesių“, –pasakė jis per retai šaukiamą abiejų parlamento rūmų susirinkimą. F.Hollande'as paragino parlamentarus tą įstatymą „priimti iki šios savaitės pabaigos“. Prezidentas dar siūlė pataisą konstitucijoje, kad „valdžiai būtų leista veikti ... prieš karo lygio terorizmą“.
ES užsienio reikalų ministrai ragina vienytis kovoje su terorizmu
Briuselyje pirmadienį susitinkantys Europos užsienio reikalų ministrai paragino vieningai kovoti su terorizmu po kruvinų išpuolių Paryžiuje. ES užsienio politikos vadovė Federica Mogherini pareiškė, kad penktadienio išpuoliai Paryžiuje, per kuriuos žuvo 129 žmonės ir atsakomybę už kuriuos prisiėmė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė, „nebuvo išpuolis prieš vieną šalį“, o tai buvo „išpuolis prieš Europą..., išpuolis prieš civilizaciją“.
Ji paragino ES valstybes „sujungti pajėgas, dalintis informacija, dalintis politine darbotvarke, kartu sutelkti visas mūsų diplomatines, ekonomines ir kartais net karines pastangas“, kovojant su IS grėsme.
Prancūzijos Europos reikalų ministras Harlemas Desiras pareiškė, kad nors taikinys buvo Prancūzija, tačiau „kliuvo visai Europai“. „Mes visi buvome atakuoti, mes visi duosime atsaką ir kartu nugalėsime terorizmą ir Daesho teroristų armiją“, – sakė jis, pavartodamas arabišką IS pavadinimą „Daesh“.
Belgijos, iš kurios yra kilę keli su Paryžiaus įvykiais siejami įtariamieji, užsienio reikalų ministras Didier Reyndersas pritarė, kad žvalgybos tarnyboms reikia daugiau dalintis turima informacija. Jeanas Asselbornas, ES pirmininkaujančio Liuksemburgo užsienio reikalų ministras, perspėjo nepainioti terorizmo ir migracijos problemų, Europai išgyvenant didžiausią migrantų krizę nuo Antrojo pasaulinio karo.
ES vidaus reikalų ministrai penktadienį rengia derybas Briuselyje, kur aptars saugumo problemas, kurias išryškino išpuoliai Paryžiuje. Susitikime bus kalbama apie Keleivio duomenų registravimo (Passenger Name Record – PNR) sistemą. PNR sistema leistų 28 ES šalims rinkti ir dalintis duomenimis apie visų oro linijų keleivius, siekiant nustatyti įtariamus būsimuosius kovotojus, tačiau tam priešinasi „liberalai“, turintys didelį palaikymą Europos parlamente.