Arkango miesto meras Jeanas-Michelis Colo (Žanas Mišelis Kolo) tapo pirmuoju pareigūnu Prancūzijoje, oficialiai atsisakiusiu vadovauti gėjų poros, Jeano Michelio Martino (Žano Mišelio Marteno) ir Guy Martineau-Espelio (Gi Martino Espelio), tuoktuvių ceremonijai ir padaręs keletą karingų pareiškimų.
Pasak poros advokatės Isabelle Duguet (Izabel Diugė), J.M.Colo iškelta byla dėl diskriminavimo ir atsisakymo vykdyti savo oficialias pareigas.
Šešiasdešimtmečiui, kuris tris dešimtmečius vadovauja Arkango savivaldybei, gali grėsti iki penkerių metų laisvės atėmimo bausmė ir 75 tūkst. eurų bauda, nurodė I.Duguet.
„Man santuoka yra moters ir vyro santuoka, sudaroma turint tikslą susilaukti vaikų. Aš nediskriminuoju, nes tos pačios lyties poros tiesiog yra nevaisingos. Tai lygybės parodija, didelė melagystė", – J.M.Colo sakė anksčiau, gindamas savo poziciją.
„Geriau jau rinktis kartuves nei nusileisti“, – sakė meras.
Vidaus reikalų ministras Manuelis Vallsas (Manuelis Valsas) J. M.Colo perspėjo dėl galimų „rimtų sankcijų“ ir žurnalistams pareiškė, jog valstybės tarnautojai, atsisakantys paklusti šio įstatymo raidei, bus apkaltinti diskriminacija ir jiems grės iki trejų metų laisvės atėmimo bausmė bei 45 tūkst. eurų bauda.
Prancūzija balandį tapo 14-ta tos pačios lyties santuokas įteisinusi valstybė po to, kai prezidentas Fancoise Hollande'as (Fransua Holandas), kuriam šis klausimas buvo vienas svarbiausių jo prezidentinėje rinkimų kampanijoje, po ilgų ir karštų politinių debatų pasirašė šias sąjungas įteisinantį įstatymą.
Pirmoji gėjų santuoka Prancūzijoje buvo užregistruota gegužės 29 dieną.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.