„Tikiu Europa, bet reorganizuota Europa“, – sakė ministras radijui RTL.
„Tai ultraliberalios Europos, kuri nukrypo nuo savo politinio kurso, galas, – sakė E.Macronas. – Europos projektas negali būti tik taisyklių laužymo sistema“.
Pasak ministro, Britanijoje vykstančiais debatais atitaisomi ultraliberalios politikos, „į kurią jie mus įstūmė“, padariniai.
„Svarbu ne tai, ar būtume labiau konkurencingi, atvėrę vieną ar kitą rinką. Svarbu, ar galime gyventi geriau kartu“, – sakė 38 metų buvęs „Rothschild“ bankininkas.
E.Macronas sakė, kad žmonės turi dalyvauti sprendžiant dėl Europos ateities, tačiau birželio 23-iosios referendumas Britanijoje, pasak jo, yra „pavojingas“, o Jungtinė Karalystė „laiko paėmusi likusią Europos Sąjungą įkaite“.
Tiesmukumu pasižymintis ministras, kuris viešosios nuomonės apklausose lenkia nepopuliarų prezidentą Francois Hollande'ą ir, kaip manoma, puoselėja ambicijas ateityje kandidatuoti į valstybės vadovo postą, sakė, kad jei britai nubalsuos už pasitraukimą iš ES, Bendrijai teks „veikti skubiai, kad analogiško proceso nepradėtų kitos šalys“.
„Negali būti nė kalbų, kad Danija, Nyderlandai, Lenkija nuspręstų, jog nori tokio paties statuso“, – pabrėžė jis.
E.Macronas sakė, kad net ir nusprendusi pasitraukti iš bloko, Britanija galėtų toliau turėti prieigą prie ES bendrosios rinkos, kaip pavyzdžius pateikdamas Norvegiją ir Šveicariją.
„Šios šalys įneša indėlį į ES biudžetą“, – pabrėžė jis.