Užsienio reikalų ministras Laurent'as Fabiusas šiuos perspėjimus išsakė po to, kai buvo paskelbtos kelios ataskaitos, prognozuojančios niokojančius pasaulinio atšilimo padarinius neturtingiesiems ir didžiųjų pasaulio miestų gyventojams.
„Ant kortos pastatyta gyvybė mūsų planetoje“, – L.Fabiusas sakė žurnalistams, kai ministrai ir klimato programų pasiuntiniai iš 70 šalių susitiko į parengiamąjį susitikimą, siekdami kompromiso sprendžiant opius politinius klausimus.
Iki Jungtinių Tautų (JT) palaikomos konferencijos likus tik trims savaitėms, L.Fabiusas taip pat paskelbė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas dalyvaus lapkričio 30 dieną vyksiančiame to renginio atidaryme.
Daugelio nuomone, Rusijos, kuri yra svarbi naftos eksportuotoja, balsas gali būti lemiamas ilgametėse pastangose sudaryti pirmąją tikrą pasaulinę sutartį, kuria siekiama apriboti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į atmosferą.
„Tai reikia spręsti absoliučiai skubiai“, – pridūrė L.Fabiusas, kalbėdamas apie JT uždavinį apriboti pasaulinio klimato atšilimą iki 2 laipsnių Celsijaus, lyginant su padėti iki pramonės revoliucijos.
JT klimato ekspertų komisija perspėjo, kad vidutinė pasaulio klimato temperatūra iki šio šimtmečio pabaigos gali padidėti „keturiais, penkiais arba šešiais laipsniais, jeigu nesiimsime veiksmų itin greitai“, citavo Prancūzijos diplomatijos vadovas.
„Tai sukeltų katastrofinių padarinių, nes kiltų sausrų ... ir milžiniškų migracijos problemų, įskaitant karo ir taikos problemas“, – aiškino L.Fabiusas.