Prancūzijos Senato komitetas trečiadienį atmetė įstatymo projektą, kuriuo reikalaujama surengti privalomą referendumą dėl Turkijos narystės Europos Sąjungoje, tvirtindamas, kad tai gali pabloginti santykius su Ankara.
Užsienio ryšių ir gynybos komitetas pareiškė, kad įstatymo projektas, kurį praėjusį mėnesį priėmė Nacionalinė asamblėja „gali atrodyti nukreiptas prieš draugišką valstybę ir Prancūzijos sąjungininkę Turkiją“.
„Tikėtina, kad tai pakenktų Prancūzijos ir šios šalies diplomatiniams santykiams“, nurodoma komiteto pranešime.
Nacionalinė asamblėja gegužės 29 dieną balsavimu pasiūlė rengti privalomą referendumą priimant naujas šalis į bendriją tuo atveju, jeigu šalies kandidatės gyventojų skaičius viršija penkis procentus nuo bendro ES gyventojų skaičiaus.
Ši sąlyga yra tik dalis institucinės reformos įstatymo projekto, dėl kurio bus rengiamas balsavimas liepą.
Anot šaltinių Prancūzijos parlamente, visai tikėtina, kad ši priemonė bus užblokuota Senate, o Turkijos Užsienio reikalų ministerija perspėjo, kad tokie žingsniai gali pakenkti šalių santykiams.
Prezidentas Nicolas Sarkozy yra priešiškai nusiteikęs Turkijos stojimui į Europos Sąjungą ir tvirtina, kad didžioji šios valstybės dalis nepriklauso Europai.
Jo siūlomą „privilegijuotos partnerystės“ idėją Turkija atmetė.