Prancūzijos ir kai kurių buvusių Afrikos kolonijų santykiai smarkiai pašlijo, žemynui vėl tapus diplomatinės kovos lauku bei didėjant Rusijos ir Kinijos įtakai.
S. Sejourne savo pirmąjį vizitą Afrikoje pradėjo šeštadienį Kenijoje, vėliau vyks į Ruandą ir Dramblio Kaulo Krantą.
„Prancūzija sieks atnaujinti ir kurti subalansuotą, abipusiai pagarbią partnerystę su Afrikos šalimis visų valstybių labui“, – sakė jis spaudos konferencijoje kartu su savo kolega iš Kenijos Musalia Mudavadi.
„Būtent tai ir yra mūsų veiksmų plano tikslas – įvairinti šias partnerystes ir siekti, kad jos būtų naudingos šalims, kuriose ketiname investuoti.“
S. Sejourne teigė, kad Afrika yra Prancūzijos užsienio politikos prioritetas, nes „žemynas yra pakeliui į kultūrinę, ekonominę ir diplomatinę galią, kuri bus svarbi pasaulio pusiausvyrai“.
Kenijoje, Rytų Afrikos ekonomikos galiūnėje, Prancūzija sustiprino savo komercinę veiklą: per dešimtmetį šalyje veikiančių prancūzų įmonių skaičius beveik patrigubėjo (nuo 50 iki 140).
Tačiau didžiulis prekybos disbalansas Europos šalies naudai metė šešėlį ant jų santykių.
„Tai dar nebaigtas darbas“, – sakė M. Mudavadi.
„Norint išspręsti prekybos disbalanso problemą, reikia nuoseklių programų ir bendrų pastangų, kaip tai darome mes“, – sakė jis ir pridūrė, kad Prancūzijos įmonės Kenijoje tiesiogiai sukūrė 34 tūkst. darbo vietų.
Abu ministrai teigė, kad jie susitarė dėl bendradarbiavimo sričių, įskaitant sporto ir transporto infrastruktūrą.
Jie taip pat paragino reformuoti pasaulinę klimato kaitos finansavimo sistemą, kad skurdesnėms šalims būtų padedama tvariai vystytis ir prisitaikyti prie didėjančio klimato kaitos poveikio.
Gruodį 28-ojoje Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijoje (COP28) abi šalys ir Barbadosas įkūrė koaliciją, kurios tikslas – suburti šalis, norinčias per dvejus metus sukurti tarptautinį mokestį, galintį surinkti milijardus dolerių (eurų) ir padėti besivystančioms šalims kovoti su klimato kaita.
S. Sejourne dalyvaus Ruandos genocido dalyvaus 30-ųjų metinių minėjimo renginiuose.
1994 metais Ruandoje hutų genties ekstremistai nužudė 800 tūkst. žmonių, daugiausiai mažumą gyventojų sudariusios tucių bendruomenės narių.