Apie tai praneša UNIAN.
Pradės bendradarbiavimą
E. Macronas teigė, kad jau penktadienį dėl šių naikintuvų perdavimo pradės bendradarbiavimą.
„Rytoj pradėsime naują bendradarbiavimo programą ir paskelbsime apie prancūzų kovinių lėktuvų „Mirage 2000-5“ perdavimą, kad Ukraina galėtų apginti savo žemę ir oro erdvę“, – pažymėjo E. Macronas.
Pažadėjo, kad Paryžiaus parama Ukrainai nesumažės
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį per išsilaipinimo Normandijoje per Antrąjį pasaulinį karą metinių iškilmes pareiškė, kad Paryžiaus parama Ukrainai nesumažės.
„Dėkoju Ukrainos žmonėms už jų drąsą. Mes esame čia ir nesiliausime“, – sakė E. Macronas.
„Susidūrę su grįžtančiu karu mūsų žemyne [...] susidūrę su tais, kurie siekia jėga pakeisti sienas ir perrašyti istoriją, būkime verti tų, kurie čia išsilaipino“, – teigė prezidentas, turėdamas omenyje prieš daugiau nei dvejus metus Rusijos pradėtą karą Ukrainoje.
„Jūsų buvimas čia šiandien [...] byloja apie visa tai“, – kreipdamasis į Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį pareiškė E. Macronas.
Nepakvietė Rusijos
D dienos minėjimo ceremonijoje taip pat dalyvavo britų karalius Charlesas III, JAV prezidentas Joe Bidenas, Kanados ministras pirmininkas Justinas Trudeau.
Tačiau į metinių iškilmes nebuvo pakviestas nė vienas Rusijos pareigūnas, nepaisant lemiamo Sovietų Sąjungos indėlio nugalint nacizmą Antrajame pasauliniame kare.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, paklaustas apie tai, kad Maskva nebuvo pakviesta į minėjimą, atsakė, kad „tegul švenčia be mūsų“.
Prancūzija ketvirtadienį vykusioje ceremonijoje vis tiek pagerbė per išsilaipinimą Normandijoje žuvusius sovietų karius.
Prancūzijos Normandijos paplūdimiuose, kur lygiai prieš 80 metų kovėsi ir žuvo kariai, ketvirtadienį vyksta D dienos metinių minėjimai šių laikų karo Ukrainoje akivaizdoje.
1944 metų birželio 6-ąją įvykęs išsilaipinimas Normandijos paplūdimiuose buvo Antrojo pasaulinio karo kursą pakeitusi operacija.
Daugelio ji laikoma didžiu transatlantinio bendradarbiavimo simboliu. Per ją jauni Sąjungininkų kariai, įskaitant amerikiečius ir kanadiečius, aukojo savo gyvybes, kad užbaigtų Trečiojo reicho viešpatavimą Europoje.