• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje penktadienį (04.04) viešinti Prancūzijos Europos reikalų ministrė Noelle Lenoir (Noel Lenuar) pareiškė, kad Prancūzija "be jokių problemų" ratifikuos Lietuvos stojimo į Europos Sąjungą sutartį ir prisijungimo prie NATO protokolą.

REKLAMA
REKLAMA

"Ir be krištolo rutulio galiu jums pasakyti, kad didžioji dauguma parlamento balsuos abiejų šių sutarčių ratifikavimo naudai", - po susitikimo su prezidentu Rolandu Paksu žurnalistams sakė Prancūzijos ministrė.

REKLAMA

Ji tikino, kad Vilniaus dešimtuko pareiškimas dėl paramos JAV sprendžiant krizę Irake, kurį sukritikavo Prancūzijos prezidentas, neturės įtakos sutarčių ratifikavimo procesui.

"Europa yra vieta, kur kiekviena šalis gali laisvai reikšti savo nuomonę, kur kiekvieno skirtumai yra gerbiami", - teigė N. Lenoir.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministrės, prancūzams Lietuva yra Europos šeimos narė. "Plėtros procesas jau tiek įsibėgėjęs, kad kitaip galvoti nebeišeina", - sakė ji.

Tokiam vertinimui pritarė ir prezidento patarėjas Alvydas Medalinskas, pasak kurio, R. Paksas ir N. Lenoir per susitikimą sutarė, kad Prancūzijos prezidento Jacques'o Chiraco (Žako Širako) sukritikuotas Vilniaus grupės pareiškimas neturės įtakos nei dvišaliams santykiams, nei Lietuvos narystės ES ir NATO perspektyvoms.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vasario pradžioje Lietuva kartu su šešiomis kitomis pakviestomis į NATO valstybėmis ir trimis kandidatėmis į Aljansą paskelbė pareiškimą, raginantį Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą priversti Iraką nusiginkluoti.

Ši Vilniaus dešimtuko šalių moralinė parama Amerikai ypač suerzino Prancūziją, kurios prezidentas J. Chiracas pavadino Vilniaus grupei priklausančias būsimąsias ES nares "nelabai gerai išauklėtomis" ir pareiškė, kad jos "praleido gerą progą patylėti".

REKLAMA

Paklausta apie Prancūzijos, Vokietijos ir kitų karui Irake prieštaraujančių ES šalių ir JAV "susitaikymo" perspektyvas, Prancūzijos ministrė BNS sakė, kad "transatlantinis ryšys yra Europos istorijos dalis".

"Mes norėtume, kad Europa prisidėtų prie humanitarinės pagalbos pokariniu laikotarpiu Irake", - interviu BNS pridūrė N. Lenoir.

REKLAMA

Prezidento ir ministrės susitikime taip pat kalbėta apie Rusijos tranzito per Lietuvą į Kaliningradą tvarką.

Ministrė BNS sakė, kad Prancūzija sveikina kompromisą, kuris įtvirtintas ES ir Rusijos susitarimu. "Mes esam už sutarčių vykdymą", - sakė N. Lenoir.

Pernai lapkritį Briuselyje paskelbtas ES ir Rusijos vadovų komunikatas numato, kad nuo šių metų liepos 1-osios Rusijos piliečiai tranzitu per Lietuvą galės vykti turėdami supaprastiną kelionės dokumentą, kurį gauti bus lengviau ir pigiau nei tranzitinę vizą. Tokia tvarka užtikrintų keliautojų per Lietuvą srautų kontrolę ir nesutrukdytų Lietuvai anksti prisijungti prie Šengeno sutarties.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip žurnalistams sakė A. Medalinskas, prezidentas susitikime pažymėjo, kad Lietuva laikosi lapkričio 11-osios susitarimo tarp ES ir Rusijos, tačiau nesant readmisijos su Rusija sutarties ar Rusijai neratifikavus sienos su Lietuva, reikia galvoti ir apie "kitas galimybes". Patarėjas nekonkretizavo, kokios yra tos kitos galimybės. Kai kurie Lietuvos parlamentarai yra pareiškę, kad Rusijai atsisakant vykdyti savo įsipareigojimus, Lietuva turėtų nuo liepos 1 dienos įvesti vizų režimą Rusijos piliečių kelionėms į Kaliningrado sritį ir iš jos.

REKLAMA

Per vizitą N. Lenoir taip pat susitiko su Seimo pirmininko pavaduotoju Gintaru Steponavičiumi, Seimo Europos reikalų komiteto nariais, Europos komiteto generaliniu direktoriumi Petru Auštrevičiumi, užsienio reikalų ministru Antanu Valioniu.

N. Lenoir ir A. Valionis pasirašė Lietuvos ir Prancūzijos vyriausybių susitarimą dėl bendradarbiavimo kultūros, švietimo, mokslo, technologijų ir technikos srityse.

Į Vilnių ministrė atvyko po susitikimų Estijoje ir Latvijoje. Penktadienį vakare N. Lenoir ir ją lydinti delegacija grįžta į Paryžių.

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų