Šefai priima užsakymus, atsineša ingredientus ir pradeda gaminti. Šefė Fatiha El-Kaddaoui nebūtų galėjusi pasiūlyti tokios paslaugos, nes buvo labai užimta. O dabar kas mėnesį klientų namuose ji pagamina nuo 30 iki 80 patiekalų per mėnesį. Dar 30-ies dėl didelės paklausos tenka atsisakyti.
Šefė pasakoja: „Ši paklausa egzistuoja, nes žmonės eidavo į restoranus vieną, du ar net daugiau kartų per savaitę. Įmonių vadovai organizuodavo verslo vakarienes ar pietus savo klientams, partneriams. O dabar jie turi jas organizuoti namuose – žinoma, neperžengiant karantino ribojimų.“
Fatihos servisu pasinaudojusi Valerie Lacroix džiaugiasi.
„Tai tarsi restoranas namuose. Patiekalai buvo puikūs, gražiai patiekti. Tai priminė laikus iki pandemijos. Mes norime išeiti, pamatyti savo draugus, šeimą, bet negalima. Ši paslauga kiek atkuria buvusias patirtis namuose“, – teigia ji.
Anot patenkintų klientų, jie pasiilgo ne tik išėjimo į restoraną, bet ir gardžių ir įspūdingai atrodančių patiekalų. Kaip tęsti darbą, kai dėl pandemijos užsidarė restoranai, smarkiai pasukti galvas teko ne tik Prancūzijos, bet ir viso pasaulio šefams. Tad vieni keliauja į klientų namus, kiti gamina patiekalus išsinešti, treti – siūlo gaminimo pamokas socialiniuose tinkluose.
Vis tik kai kurie paryžiečiai myli maistą kur kas labiau nei baiminasi koronaviruso – šio mėnesio pradžioje policija Prancūzijos sostinėje sučiupo daugiau nei 110 žmonių, valgančių slaptame restorane. Šiuo metu šalyje maistą leidžiama tiekti tik išsinešti arba šefams gaminti klientų namuose. Tiesa, virėjų namuose prancūzai vakarieniauti negali.