Šią versiją yra girdėjęs ir Saugų seniūnas Arvydas Stonis, kuris po netekties bendrauja su šeima.
Broliuką rado sesė
Naujienų portalui tv3.lt paprašius pasidalinti, kokia nuotaika tvyro Šilutės rajone ir kaip jaučiasi šeima bei artimieji, seniūnas sunkiai rinko žodžius. Vis tik jis prisiminė itin skaudžias aplinkybes, kuriomis įvyko tragedija.
„Šiandien, lapkričio 8-ąją, berniukas laidojamas. Tragedija įvyko namuose, visiškai buitinėmis, bet itin skaudžiomis aplinkybėmis.
Visi buvo namuose, berniukas žaidė. Namie buvo ir kiti vaikai – septynerių ir penkerių sesės. Vyresnėlė mergytė rado berniuką jau mirusį“, – kraupias detales prisiminė pašnekovas.
Šeima šoko būsenoje
Pasak seniūno, ši šeima labai tvarkinga, dirbanti, itin rūpinasi vaikais. „Vyras dirba, mama prižiūri vaikus. Atsiremontavo jie apleistą namą, kuriame gyveno.
Buvo vakar atėję į skyrių ir sakė, kad rašys prašymą išmokoms gauti – tokią sunkią valandą šeimai tikrai sunku.
Jie palūžę, ištikti šoko – kitaip ir būti negali tokioje situacijoje. Tai didžiulis smūgis šeimai“, – tv3.lt sakė seniūnas.
Vaikučiui neskaudėjo
Kaip anksčiau TV3 žinioms sakė kalbinti medikai, vaikučiui neskaudėjo, širdutė sustojo iš karto.
„Kada yra laidininkas, žmogus įkiša, gauna didelę įtampą, pačios srovės didelis stiprumas būna. Tai pažeidžia įvairias žmogaus sistemas. Kaip minėtu mirties atveju, tai turbūt sustojo širdis“, – TV3 žinioms teigė Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas Sigitas Stonkus.
Lietuvoje eilinius buitinius vartotojus elektra mirtinai nutrenkia labai retai. Su šeima Vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojai iki šiol bendravę nebuvo. Dabar teikia psichologinę pagalbą tėvams bei broliuko netekusioms sesutėms.
„Ir, aišku, visa pagalba vaikams, kalbantis su vaikais, kiek dabar yra ta situacija saugi, kiek tėvai gali pasirūpinti vaikais. Galbūt reikia pagalbos ir pakviesti kitus artimus žmones“, – sakė vaiko teisių apsaugos tarnybos vadovė Ilma Skuodienė.
Pataria neužsisklęsti savyje
Psichologai sako, kad vaiko netektis yra vienas didžiausių išgyvenimų, kurį gali patirti žmogus.
„Ši netektis gali sukelti tokį stiprų skausmą, kad žmogui gali atrodyti, jog jis pats miršta. Iš dalies jis ir miršta. Miršta kartu žmogaus svajonės, lūkesčiai įdėti į vaikutį, ryšys nutrūksta. Ir taip pat žmogaus vaidmuo numiršta tam tikra dalimi. Žmogaus kaip tėčio, kaip mamos, kaip konkretaus vaiko tėčio ar mamos“, – sakė psichologė Inesa Golubovskaja.
Psichologė pataria tėvams neužsisklęsti savyje. Bendrauti ir tarpusavyje, ir su aplinkiniais. Tai naštą kiek palengvina. Anot specialistų, labai padeda ir Lietuvoje veikiančios vaikų netekusių tėvų bendravimo grupės.
Na, o psichologų patarimas aplinkiniams – kuo mažiau komentuoti ar kaltinti tėvus. Juk jie dabar išgyvena milžinišką skausmą, o nuo tragedijų gyvenime nesame apsaugotas nė vienas.
Auginant tris vaikus, tenka ir maisto daug gaminti, ir į wc žmogui pasitaiko nueiti kartais, visko, žinokit, būna