• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmąją Kalėdų dieną Kaune, Miško gatvėje esančiame Gyvybės langelyje buvo palikta prieš 3-4 valandas gimusi naujagimė. LSMU Kauno ligoninės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Saulius Tvirbutas teigia, kad šiuo metu naujagimės būklė yra gera, ja rūpinasi Vaikų teisių apsaugos darbuotojai.

Pirmąją Kalėdų dieną Kaune, Miško gatvėje esančiame Gyvybės langelyje buvo palikta prieš 3-4 valandas gimusi naujagimė. LSMU Kauno ligoninės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Saulius Tvirbutas teigia, kad šiuo metu naujagimės būklė yra gera, ja rūpinasi Vaikų teisių apsaugos darbuotojai.

REKLAMA

Pirmadienio rytą policijos suvestinėje nuskambėjo žinia apie Gyvybės langelyje paliktą kūdikį.

„Gruodžio 25 d. apie 5 val. 50 min. Kaune, Miško g., gyvybės langelyje rasta palikta naujagimė (pagimdyta prieš 3-4 val.). Surinkta medžiaga pagal LR BK 158 straipsnį“, – buvo rašoma policijos suvestinėje.

Miško gatvėje yra įsikūrę Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno ligoninės akušerijos ir ginekologijos klinikos Krikščioniškieji gimdymo namai.

REKLAMA
REKLAMA

LSMU Kauno ligoninės Komunikacijos ir rinkodaros skyriaus vadovas Saulius Tvirbutas teigia, kad kol kas jokių žinių apie tai, kad mažylė būtų pasiimta, jis nesulaukė:

REKLAMA

„Viskas šiuo metu yra derinama su Vaikų teisių apsauga. Mes 3,5 kg sveriančią mažylę esame priglaudę, ji yra globojama mūsų ligoninėje. Vaikų teisių apsaugos darbuotojams perleidžiame informacijos teikimą, nes šiuo metu jų atsakomybėje yra rasti naujagimei globėjus.

Kūdikis yra mūsų ligoninėje, kadangi turime Naujagimių skyrių, medicininį personalą, kur specialistai gali pilnavertiškai pasirūpinti tokiais vaikučiais. Visi kiti teisiniai dalykai pereina Vaikų teisių apsaugai.“

REKLAMA
REKLAMA

S. Tvirbutas taip pat pridūrė negalintis apibūdinti, su kokiais daikteliais kūdikis buvo paliktas. Visa laimė, kad šiuo metu naujagimės būklė yra normali. „Nieko baisaus nėra“, – priduria jis.

Vaiko teisių gynėjams svarbiausia, kad gyvybės langelyje paliktu naujagimiu pasirūpinus medikams, jis kuo greičiau patektų į šeimos aplinką: į budinčio globotojo, pasirengusio atliepti tokio amžiaus vaikučio poreikius, namus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasakė, kaip atrodys tolimesnis procesas

Kauno miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Andželika Vežbavičiūtė taip pat patvirtino, kad Kalėdų rytą Gyvybės langelyje palikta mažylė šiuo metu yra medikų priežiūroje. 

„Kaip visada tokiais atvejais, vaiko teisių gynėjai organizuos kūdikio gimimo registravimą. Per tris paras nuo kūdikio radimo dienos pateiks pareiškimą civilinės metrikacijos skyriui, vaikui bus suteiktas vardas, pavardė, įrašyta galima gimimo data.

REKLAMA

Bus sprendžiamas laikinosios globos nustatymo klausimas. Laikinoji globa trunka iki trijų mėnesių. Tolesnis procesas – įvaikinimas. Svarbiausia, kad kūdikis augtų šeimoje.

Svarbu žinoti, kad tėvai gali pakeisti savo sprendimą ir susigrąžinti kūdikį. Tėveliai arba vienas iš jų per tris mėnesius gali kreiptis į teritorinį vaiko teisių skyrių pagal vaikučio palikimo vietą. Tėvystė nustatoma DNR tyrimo pagalba. 

REKLAMA

Pastebėtina, kad kai tik kreipiamasi dėl palikto vaikučio susigrąžinimo, tėvams iš karto organizuojama psichologo ir kita reikalinga pagalba. 

Gyvybės langelis skirtas mamoms, neradusioms kitos išeities ir norinčioms rasti būdą pasielgti humaniškai. Naujagimio palikimas yra anonimiškas ir policijos pareigūnai, kurie kviečiami užfiksuoti kiekvieną palikimo atvejį, mamų neieško.

Kviečiame būti atidžiais besilaukiančiai ar tik pagimdžiusiai moteriai. Padėti tokiose situacijose gali ir artimieji, kolegos, kaimynai, kurie matydami būsimą mamą neramią, išgyvenančią, gali paklausti, ar moteriai reikalinga pagalba. O prireikus pagalbos pasiūlyti apsilankyti pas specialistus arba net palydėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gimdyves prižiūrintys medicinos darbuotojai taip pat turėtų atkreipti dėmesį į būsimos mamos būklę ir pastebėjus, kad ši labai liūdna ar apatiška arba priešingai – rodo labai stiprias emocijas, nepalikti jos vienos. 

Šiemet šalies gyvybės langeliuose  palikti 8 naujagimiai, trys iš jų – Kaune. Lietuvoje iš viso veikia 10 gyvybės langelių“, – teigė vaiko apsaugos teisių atstovė.

Gyvybės langelis

Anksčiau naujienų portalas tv3.lt priminė, kad tėvai per tris mėnesius gali bandyti susigrąžinti kūdikį. Policija įprasta tvarka surinko medžiagą pagal Baudžiamojo kodekso 158 straipsnį, numatantį atsakomybę už vaiko palikimą. Už naujagimio palikimą gyvybės langelyje atsakomybė nėra taikoma.

REKLAMA

Naujagimio palikimas yra anonimiškas, tėvų neieškos teisėsauga ar vaiko teisių gynėjai.    

Gyvybės langelis yra speciali patalpa, į kurią įdėjus naujagimį, budintį personalą pasiekia signalas ir auklėtojos skubiai pasirūpina vaiku, kuriuo negali ar nenori rūpintis pati mama. Šiuo metu Gyvybės langeliai Lietuvoje veikia maždaug dešimtyje įstaigų įvairiuose šalies miestuose.

Labai gerai tie gyvybės Langeliai kurie išsaugoja gyvybes
Aišku,kad negerai,bet manau geriau,kad nenužudė,ar kaip su kita dviejų metukų pasielgė.Saunuole A.Baukute dėl tų langelių atsiradimo.
O dieve, būtinai atsiras gyvatė, kuri įkąs.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų