„Tikimės, kad šis siūlymas sulauks ministerijos palaikymo. Tačiau netgi ir gavus teigiamą atsakymą reikia suvokti, kad 2–4 klasių modulis galėtų atsirasti tik 2016–2017 mokslo metais, o 5–9 klasių – ne anksčiau kaip 2017–2018 mokslo metais“, – žiniasklaidai pasakojo vienas iš patriarchų Maskvoje.
Minėtas kursas visų Rusijos mokyklų ketvirtokams buvo įvestas 2012-ųjų rugsėjo 1 dieną. Jis dėstomas visą ketvirtąją klasę po vieną valandą per savaitę ir yra sudarytas iš šių modulių: stačiatikių kultūros pagrindai, islamo kultūros pagrindai, žydų kultūros pagrindai, pasaulietinės kultūros pagrindai. Moksleiviai ir jų tėvai turi teisę pasirinkti vieną iš jų.
Tiesa, patriarchas Kirilas tvirtino, kad Švietimo ministerija turėtų išspręsti pedagogų finansavimo klausimus. Jis užsiminė, kad mokykloms lėšų skiriama tik vienam moduliui apmokėti; jeigu tėvai pageidauja daugiau, direktoriui tenka ieškoti lėšų, kad galėtų samdytis dar vieną pedagogą. O tokia sistema verčia mokyklų vadovus „tartis“ su tėvais, kad šie pasirinktų tik vieną modulį.
Be to, patriarchas pranešė apie šiuo metu vykstančias derybas dėl skiriamo didesnio finansavimo teologams ruošti pasaulietiniuose universitetuose. Jau pasiektas susitarimas su Švietimo ministerija dėl „priėmimų mechanizmo kontrolinių skaičių koregavimo į iš biudžeto apmokamas teologijos vietas“.
Patriarchas taip pat priminė, kad 2013-ųjų birželį Rusijos tarpreliginė taryba kreipėsi į šalies prezidentą su prašymu prilyginti teologiją kitoms mokslo specialybėms. Praėjusių metų pavasarį patriarchas Kirilas dėl to buvo susitikęs asmeniškai su Dmitrijumi Medvedevu.
„Nepaisant šalies vadovybės palaikymo, iki šiol teologija lieka išskirta į atskirą laisvai pasirenkamų dalykų grupę. Deja, egzistuoja tam tikras teologijos įvedimo į Rusijos Federacijos mokslo darbuotojų specialybių ratą pasipriešinimas. Tačiau mes tikimės greitai ir galutinai išspręsti šį skausmingą mums klausimą“, – pareiškė patriarchas.