Rūtenis Paulauskas neturėjo mokytojo, iš kurio karjeros pradžioje sėmėsi krepšinio žinių. Lietuvos rinktinėms ir žinomiems klubams taktines schemas braižęs 41–erių specialistas treniruoti kitus išmoko savarankiškai, teigiama pranešime spaudai.
„Nepasitaikė proga dirbti žinomo, patyrusio trenerio asistentu. Ieškojau informacijos, studijavau, analizavau žaidimą pats. Mano ieškojimas buvo ilgesnis, nes nebuvau tas, kuriam kažkas perteikė sukauptas žinias“, – pasakojo R.Paulauskas.
Norėjo dirbti krepšinyje
Krimsti trenerio duoną Paulauskas pradėjo dar būdamas studentas.
„Kai supratau, jog nepavyks pradėti krepšininko karjeros, labai norėjau dirbti krepšinio srityje. Mąsčiau apie teisėjavimą ir treniravimą. Ketvirtame studijų kurse pradėjau treniruoti VPU „Šviesos“ komandą. Dauguma žaidėjų buvo mano bendraamžiai arba vyresni“, – prisiminė R.Paulauskas.
1995-1998 m. jis buvo Vilniaus „Vado“ vyriausiasis treneris, su kuriuo tapo LKAL metų treneriu ir čempionu. 1999 m. su sostinės „Sakalais“ R.Paulauskas laimėjo LKL bronzos medalį, po metų Mineralinių Vandenų „Lokomotiv“ komandai padėjo iškovoti Rusijos taurę.
2005 m. su Vilniaus „Lietuvos rytu“ R.Paulauskas tapo ULEB taurės turnyro čempionu, LKL ir BBL pirmenybių vicečempionu. 2006 m. Lietuvos aštuoniolikmečių rinktinę nuvedė į Europos čempionato finalą.
Gyvena dabartimi
Paulauskas tvirtino apie šias pergales nebegalvojantis: „Bėgant metams viskas grimzta į praeitį. Niekam nieko neprimenu. Kiekvieną dieną gyvenimas duoda savus iššūkius ir reikia juos priimti. Džiaugiuosi tuo, ką turiu dabar“.
Treneris šiuo metu dirba Lietuvos edukologijos universitete ir realizuoja save mokslinėje veikloje – tyrinėja aukšto meistriškumo sportininkus. Jis prisideda prie Vusterio ir Lietuvos sporto universitetų veiklos bei eina Sostinės krepšinio mokyklos sporto direktoriaus pareigas.
„Man patinka taip dirbti, kadangi jaučiuosi visiškai neatitolęs nuo krepšinio, kuriame sukaupiau tam tikrą patirtį. Ją perduodu jaunimo krepšinyje dirbantiems treneriams“, – teigė R.Paulauskas.
Svarbiausi dėmesys ir motyvacija
Paulauskas šiuo metu dalyvauja ir projekte „Samsung karta“, kuris suteikia jauniesiems krepšininkams didesnes galimybes tobulėti. Rugsėjo pabaigoje Paulauskas Kaune, „Aisčių“ krepšinio mokykloje, 14 vaikų surengė individualią treniruotę.
Anot trenerio, „Samsung“ ir Lietuvos krepšinio federacija tikslingai nukreipė lėšas į jaunosios kartos ugdymą: „Samsung kartos“ projektas yra švietėjiška ir finansinė misija, atnešanti edukacinę naudą. Darbas vyksta pakankamai intensyviai, o vaikai per dėmesį pajunta ir materialinę naudą. Jie aprūpinami tam tikrais dalykais, tačiau svarbiausia, kad gauna dėmesį, jaučiasi išskirtiniai.“
„Samsung“ ir krepšinio mokyklų atstovai bei treneriai išrinko 14 perspektyviausių 10-12 metų amžiaus vaikų. Projekto metu dalyvus globoja mentoriai, žinomi Lietuvos krepšininkai arba treneriai, kurie su savo auklėtiniais dalijasi patirtimi, stebi, kaip vaikai tobulėja.
Savo treniruotėje R.Paulauskas mokė technikos veiksmų ir tam tikrų pratimų, kurių vaikai savo treniruotėse nebuvo atlikę: „Tėvai liko patenkinti, vaikai – sužavėti. Kas išmokta? Manau, jeigu vaikai įsidėmėjo nors vieną detalę, tai jau yra daug. Jei per metus jų bus dešimt, pasieksime visai neblogą rezultatą.“
Treneris pažymėjo, kad minėto amžiaus vaikai yra labai imlūs naujovėms, todėl labai svarbu juos motyvuoti daug treniruotis ir nukreipti teisinga linkme.
„Tai įdomus ir smagus projektas, kuriame vyksta įkvepiančios, motyvuojančios ir leidžiančios siekti rezultatų treniruotės. Šis mėnuo buvo skirtas man, – sakė R.Paulauskas. – Vėliau prie „Samsung kartos“ projekto prisidės kitas žmogus. Galbūt kada nors prisijungs ir iš užsienio atvažiavę Kauno „Žalgirio“ ekipos treneriai.“