Šių metų pradžioje pradėjęs veikti Laisvės alėjoje įsikūręs „Talent Garden Kaunas“ bendradarbystės centras šiandien gali pasigirti, kad tapo darbo vieta 50 nepriklausomų profesionalų. Kaip ir įprastose darbo vietose čia yra darbo stalai su lentynomis, susitikimų kambariai ir spartus internetas. Šiuolaikiškai įrengtame centre savo veiklą vykdo startuoliai, agentūros ir laisvai samdomi specialistai.
Kaip pasakoja „Talent Garden Kaunas“ vadovas Artūras Bulota, šiuo metu penktadalį čia dirbančių profesionalų sudaro vadybininkai, o likusią dalį beveik po lygiai dalijasi fotografai, menininkai, komunikacijos specialistai, programuotojai, dizaineriai, architektai ir startuoliai. Pasak jo, šiandien dirbant centre, skirtingai nei kavinėje, bibliotekoje ar namuose, galima kurti galimų partnerių tinklą.
„Vienas iš privalumų dirbant bendradarbystės centre yra realus kolegų ir galimų partnerių tinklas. Taip pat čia kuriama darbo erdvės, o ne pramogų infastruktūra. Suteikiama techninė įranga, lokacija miesto centre“, - teigia jis.
Pasak A. Bulotos, egzistuoja natūrali narių rotacija, tačiau kartas nuo karto atsilaisvina tik vienas ar du stalai.
„Dabar jau ir prestižas būti „Talent Garden Kaunas“ nariu“, - džiaugiasi verslininkas.
Siekia rentabilumo
Tiesa, daugeliui „Talent Garden Kaunas“ iš pažiūros gali priminti verslo inkubatorius (angl. HUB), kur nemokamai gali veikti startuoliai ir verslą kuriantys naujokai. Kaune veikiantis bendradarbystės centras skiriasi, mat čia darbo vietą reikia nuomotis. Pask A. Bulotos, pastatyti pastatus yra paprasta, tačiau reikia įdėti darbo, kad jie veiktų.
„Mes nesame inkubatorius, nekuriame lengvatinių sąlygų, nerašome projektų. Esame A lygio darbo erdvė miesto centre su pilnai veikiančia infrastruktūra ir stipria bendruomene. Pastatyti pastatus pavyko daugeliui, tačiau užpildyti turiniu yra žymiai sunkesnė užduotis“, - pabrėžia A. Bulota.
Pasak jo, „Talent Garden Kaunas“ yra pirmasis nedotuojamas ir valstybės nefinansuotas, bet ES lėšų įkurtas ir rentabilus bendradarbystės centras.
Bendri projektai
Kalbant apie bendradarbiavimą, centras jau gali pasigirti keliais naujais projektais. A. Bulota džiaugiasi, kad projektų, kuriuose dalyvauja tik nariai, jau nebeskaičiuoja,mat tai yra nuolatinis procesas.
„Vien šiuo metu centras vysto platforma tapusį projektą „Kaunas pilnas kutūros“, kurį sudaro nemokamas, mieste platinamas leidinys, tinklalapis, feisbuko paskyra, riboto tiražo atvirukų kolekcijos, vaizdo įrašų kanalas „YouTube” ir lauko reklamos stendai mieste” , - pasakoja vadovas, papildantis, kad čia pat gimė kūrybos industrijų festivalis „Supernova“.