Sodyba jau sulaukė nemažai dėmesio, vis dėlto, kaip sako ją pardavinėjančios nekilnojamo turto įmonės „Namudė“ vadovas Alvydas Boguševičius, toks objektas, nori nenori, priverčia pasitempti ir juo susidomėjusius.
Labanoro regioninio parko pušyne, Juodynėlio viensėdyje esanti sodyba – išties įspūdinga. Vienkiemyje – trys namai ir pirtis. Pradinė šios išskirtinės vietos kaina – 295 000 eurų.
Anot A. Boguševičiaus, susidomėjimas sodyba tikrai yra, tačiau tarp visų potencialių pirkėjų nemažai yra ir tų, kurie atvažiuoja apžiūrėti V. Šerėno namo brokerių iš anksto apie tai neįspėję.
„Dabar tai ypatingai populiaru, ypatingai, šiame lygmenyje, kai tai yra vienkiemis, miške, kai niekas nemato. Sakau, kad tai grybavimas, uogavimas, kai žmonės atvyksta ne pagal grafiką ar susitarimą, o savarankiškai. Jie nieko neįpareigoja, niekas jų nelaukia, bet, žinoma, ir negali nieko atrakinti. Tačiau dabar šitaip, pagal savo norus, elgiasi kone kas trečias sodybos žiūrovas“, – sakė A. Boguševičius.
Tačiau nors daugelis yra linkęs galvoti, kad žinomų žmonių pavardės garantuoja didesnį susidomėjimą ir greitesnį pardavimą, A. Boguševičius teigė, kad taip yra ne visuomet – viskas priklauso dar ir nuo to, kas pardavinėjama.
„Mūsų tauta yra kitoniška – tai labai priklauso nuo to, kokiame kontekste žiūrėsi ir kokio tai lygio yra daiktas. Būna komercinės paskirties, gyvenamosios, poilsinės. Vieni tai perka kaip paveikslą ant sienos – džiaugsmui, buvimui, o kitas nekilnojamas turtas yra kaip būtinybė, stogas virš galvos – ar tai butas, ar namas gyvenimui. Ten įvykiai klostosi greičiau. 3-4 mėnesiai, kol persikeli, parduodi savo gyvenamąją vietą“, – sakė jis.
Anot A. Boguševičiaus, su sodybomis yra kitaip. Nekilnojamo turto brokeris prilygina juos paveikslui ant sienos – žmonės ilgai svarsto, jiems jo reikia, ar ne.
„Žinomos pavardės ar dideli prekės ženklai, kuriuos jie sukuria, yra tarsi garsaus menininko paveikslai – aš noriu ir galiu, arba noriu ir negaliu. Jei negaliu, tuomet tuos pinigus renkuosi, kuriu planus, kad kažką parduosiu ar pasiskolinsiu. Vėlgi, čia jau prasideda kaip koks kolekcionieriaus mintijimas – įą paveikslą pirksiu, ar ne, kada pirksiu. Visai kiti dėsniai. Žinoma pavardė yra gerai, bet žmogus susikuria ir savų minčių – jis, įsigijęs tą daiktą, tarytum turi pasitempti, būti labiau atsakingas“, – pastebėjo jis.
Primename, kad prieš mėnesį pasirodžiusiame V. Šerėno sodybos skelbime vienkiemis aprašytas itin išsamiai.
„Etnografinio stiliaus sodyba, esanti Švenčionių rajone, Luknelės ir Juodynėlio upelių santakoje. įrengta su visais šiuolaikiniais patogumais. Sodyboje yra trys gyvenamieji namai su erdviomis svetainėmis, židiniais, virtuvėmis, jaukiais miegamaisiais kambariais, tualetais su šildomomis grindimis, dušais.
Įrengtas geoterminis šildymas, vandentiekis iš savo gręžinio (82 m gylio), nuotekų valymo įrengimai. Prie kiekvieno pastato yra terasa ir laužavietė su lauko baldais“, – nurodoma skelbime.
Kad sodyba tikrai išskirtinė liudija ir tai, kad visų trijų namų stogai dengti skiedromis, o ant dviejų iš jų – įrengtos saulės baterijos. Sienos pastatytos iš rankiniu būdu nužievintų rąstų.
„Visur kalvio rankų metalo dirbiniai: durų rankenos, vyriai, apkaustai, šviestuvai, dekoratyviniai elementai ir t.t. Parduodama su baldais ir buitine technika. Yra belaidis internetas. Galima ne tik ilsėtis, bet ir rengti seminarus, konferencijas. <...> Dar yra šulinys, didelis šiltnamis, sodas ir daržas“, – rašoma skelbime.
Dar vienas išskirtinis bruožas – vienkiemio teritorijoje yra įrengtas ir 15 V. Šerėno išrinktų ąžuolinių skulptūrų parkas, kurias kūrė Aukštaitijos krašto skulptoriai. o prie už 1 kilometro esančio Siaurio ežero kranto įrengtas naujas lieptelis, kuris leis ir pažvejoti, ir pasimaudyti.
„Pagal Aukštaitijos tradicijas įrengta vieta tiems, kurie nori praleisti laiką gamtoje, neatsisakant šiuolaikinių patogumų“, – rašoma skelbime.
Kolegų ir artimųjų atsisveikinimą su V. Šerėnu žiūrėkite: