• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienio rytą sostinėje vandens telkinyje nuskendus 17-mečiui, įvykio liudytojai tvirtina, kad jaunuolis galimai buvo sveikuolis ir šaltame vandenyje grūdinosi. Daug metų grūdinimąsi praktikuojantis Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė priminė svarbiausias grūdinimosi taisykles ir papasakojo, kaip tai daryti saugiai ir išvengti tragedijų.

Antradienio rytą sostinėje vandens telkinyje nuskendus 17-mečiui, įvykio liudytojai tvirtina, kad jaunuolis galimai buvo sveikuolis ir šaltame vandenyje grūdinosi. Daug metų grūdinimąsi praktikuojantis Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė priminė svarbiausias grūdinimosi taisykles ir papasakojo, kaip tai daryti saugiai ir išvengti tragedijų.

REKLAMA

Antradienio rytą Vilniuje, Linkmenų gatvėje, įvyko skaudi nelaimė – nuskendo 17-metis. Pirminiais duomenimis, jaunuolis buvo sveikuolis ir vandenyje staiga pradėjo skęsti.

„Kiek esu girdėjęs iš gelbėtojų, iš plaukikų, tai kažkokia mistika užpuola, kai žmogus pradeda skęsti. Atrodo, tas ežeriukas, kuriame jaunuolis nuskendo, nedidelis, negilus, bet nelaimė įvykusi“, – naujienų portalui tv3.lt kalbėjo S. Dailidė.

Rekomenduojama grūdintis grupėje žmonių

Jis akcentavo, kad visoje Lietuvoje yra įkurta 40 skirtingų bendruomenių, grupių, todėl visada skatinama grūdintis didelėje grupėje žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Rekomenduočiau to nedaryti vieniems. Kai yra žiema, vėlgi, pavyzdžiui, upėje lįsti į eketę yra labai pavojinga, nes yra ledas, po ledu teka vanduo.

REKLAMA

Jei tik kažko nesusigaudysi, tave paneš po tuo ledu, yra buvę tokių nelaimių“, – teigė S. Dailidė.

Praktikuojant grudinimąsi nereikia bristi giliai

Kita svarbi taisyklė – nebristi giliai į vandenį. Daug metų maudymasi šaltame vandenyje propaguojantis S. Dailidė teigė, kad norint plaukioti šaltame vandenyje, tą taip pat reikėtų daryti grupėje žmonių.

„Grūdinimuisi puikiai pakanka įbristi į vandenį tiek, kad dar vis tiek kojimis liestum dugną. Nereikia kažkur plaukti.

REKLAMA
REKLAMA

Tai yra labai svarbūs dalykai. Jei grūdiniesi, tai tikrai nereikia gylio.

Dabar dar ir plaukimus propaguojame, plaukiojame šaltame vandenyje, tačiau tikrai to po vieną nedarome, tai darome grupelėmis. Visi tuos ledus stumdo, plaukia, vieni kitus prižiūri, padeda išlipti“, – vardijo S. Dailidė.

Nerekomenduojama nerti į nepažįstamą vandens telkinį

S. Dailidė akcentavo, kad rekomenduojama pradėti grūdintis nuo rugsėjo, taip pratinantis prie vis šaltesnio vandens ir susipažinant su vandens telkiniu bei jo krantais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Nereikėtų iš karto nerti tiesia galva į nepažįstamą telkinį ir šaltą vandenį. Tai yra pavojinga.

Jei tu nežinai, kaip tavo kūnas reaguoja į tą šaltą vandenį, tai tikrai rekomenduojame daryti tai saugesniu būdu su bendruomene“, – pabrėžė jis.

Sveikuolių sąjunga taip pat sukūrė žemėlapį, kuriame pažymėtos eketės. S. Dailidė teigė, kad tai buvo padaryta tam, kad sveikuoliai galėtų surasti bendraminčių ir saugiai maudytis šaltame vandenyje.

REKLAMA

„Dabar, pasirodo, tai gali ir gyvybę išgelbėti“, – sakė jis.

Ekečių žemėlapį galite rasti čia.

Nuskendo 17-metis

Antradienį pranešta, apie 10 val. 20 min. skubiosios pagalbos tarnybos iš angliškai kalbančio asmens gavo pranešimą, kad Linkmenų gatvėje esančiame ežere paniro ir ilgai neišneria vaikinas, ant kranto verkia moteris.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė portalą informavo, kad į įvykio vietą atvykę narai vandens telkinyje rado jaunuolį ir jį ištraukė į krantą.

REKLAMA

Bendrojo pagalbos centro (BPC) atstovė Vilma Juozevičiūtė naujienų portalą tv3.lt informavo, kad antradienį dėl šio įvykio buvo gauti 2 skambučiai.

„Pirmiausia skambino anglakalbis vyras, o kai jau buvo informuotos pajėgos, skambino dar vienas lietuvis. Jam buvo pranešta, kad pagalba vyksta į įvykio vietą.

Pirmasis skambinęs vyras sakė, kad prie ežero verkia, rėkia moteris, o į ežerą įbridusio vyro ar vaikino nebesimato.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip supratau iš skambučio, moteris lyg irgi įbrido į vandenį, tačiau vaikino nesimatė vandens paviršiuje“, – sakė V. Juozevičiūtė.

BPC atstovė tvirtino, kad antrasis pranešėjas taip pat tvirtino, kad galimai nuskendo vyras, reikia pagalbos.

V. Juozevičiūtė patikslino, kad apie moters, kuri buvo šalia, amžių nieko nepranešta.

„Kaip supratau, skambinęs anglakalbis visko gerai nematė, nes nežinojo, ar vyras, ar vaikinas galimai nuskendo“, – teigė ji.

REKLAMA

Kokie ryšiai siejo moterį ir nepilnametį – neaišku

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Julija Samorokovskaja naujienų portalui tv3.lt teigė, kad yra turima tik pirminė informacija.

Apie tai, kokie ryšiai siejo 17-metį ir šalia buvusią moterį – neaišku.

Policija (nuotr. Broniaus Jablonsko)

„Turime tik patį faktą, kad buvo iškviestos tarnybos, narai ištraukė kūną, vėliau GMP medikai gaivino, tačiau konstatavo asmenis mirtį“, – sakė policijos atstovė.

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.

Sunku patikėti, kad tai buvo sveikuolis. Sveikuoliai žino,kad maudytis nereikia apsirengus, kad prieš brendant į šaltą vandenį, pirmiausiai reikia padaryti apšilimą; 20-30 min. mankšta arba lengvas bėgiojimas. Sveikuoliai žino, kad eketeje, ar kai lauko temperatūra-25 ir daugiau laipsniu,panirti į vandenį reikia visu kūnu, būtinai, kad sušlaptų galva ir trumpam. Tai vadinama botago kirtis. Sveikuoliai nešokineja nuo tiltų, nelenda į vandenį nežinomose vietose. Maudosi ir vieni,jeigu tai turi patirties ir yra jų gyvenimo būdas. Ar minėtas jaunuolis buvo sveikuolis ar ne, geriausiai gali pasakyti jo tėvai.
šita de-bylų karta net nemato kur eina per telefonus ,kas bus kai jie pradės važiuoti ?
Tai ko nerašote kas iš tikro įvyko????
Kodėl jaunuolis sugalvojo lysti į vandenį ir kas ten su juo buvo per mergina.
Keistai nutilote?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų