„Jie visiškai iš skirtingų grupių. Niekas jiems nesutapdavo, pats įvykis, kiek man žinoma, įvykęs viename iš Marijampolės bendrabučių, sunku paaiškinti, ką ten tas vyrukas veikė, nes iš esmės, kiek žinoma, mokykloje jokių problemų neturėjo, tikrai tvarkingas, mandagus, tėvai bendradarbiavo, mums pakankamai didelis šokas“, – kalbėjo G. Juodišius.
Šiuo metu švietimo įstaigų vienintelis įrankis kovoje su psichotropinėmis medžiagomis – švietimas.
„Pagrindinis ginklas švietimas, edukacija, tą kiek įmanoma stengiamės daryti, stebim negerus dalykus, reaguojam. Su teisėsauga bendradarbiaujame, mūsų pagrindinė pareiga šviesti. (...) Stengiuosi pozityviai žiūrėti, reiktų pokyčių, neatmesčiau idėjos“, – sakė G. Juodišius.
Anot jo, visus tris minimus jaunuolius vienija bendra ugdymo įstaiga – Marijampolės profesinio ugdymo centras, bet jie mokėsi skirtinguose skyriuose. Centras turi gimnazijos, statybos-mechatronikos ir paslaugų skyrius.
„Potencialios rizikos nesimatė, tikrai nieko panašaus“, – teigė G. Juodišius.
Mirus mokiniui, Marijampolės meras ragina leisti laisviau tikrinti dėl narkotikų
Savivaldybės meras Povilas Isoda kviečia įstatymų leidėjus svarstyti idėją suteikti daugiau teisių pareigūnams ir pačioms švietimo įstaigoms tikrinti moksleivius, ar šie neturi narkotikų.
„Man atrodo, kad po šito įvykio turim suprast, kad reikia duoti įrankių ir mūsų institucijoms, kad taip negalima, tiesiog prevenciškai aiškinantis ir kalbant neužtenka, (..) kaip maisto produktų galima nusipirkt, bet kas, bet kur gali, įstatymo leidėjo reikia įsikišimo“, – BNS sakė P. Isoda.
Anot jo, ugdymo įstaigoms kyla iššūkių susiduriant su įvairiomis problemomis, viena jų – elektroninės cigaretės, kurių nepilnamečiai negali „demonstruoti ir rūkyti“, tačiau gali jas turėti. Mero teigimu, moksleivių šiuo metu negali tikrinti nei policijos pareigūnai, nei socialiniai pedagogai – P. Isoda šioje vietoje pasigenda didesnio teisėsaugos vaidmens, taip pat daugiau teisių švietimo įstaigoms.
„Kaip pavyzdys, mokykloje kad vaikus būtų galima kontroliuoti. kuprinės patikrint negalima, pilnamečiai gali nešiotis elektronines cigaretes – jos turėtų būti uždraustos, nes pilnametis jei ir turi, pagauk, kada jis parūkys. Policija sako, kad jie negali tikrinti ieškoti, net jei yra įtarimų rimtų. Reikia sutarti, kad dėl saugumo galima būtų tikrinti (...) Taip, ypatingai mokykloms“, – teigė meras, paklaustas, kam turėtų būti suteiktos platesnės teisės.
Anot jo, savivaldybė aktyviai dirba su prevencinėmis programomis, tam prieš keletą metų padidintos lėšos, tačiau vien prevencinių įrankių nebepakanka.
Marijampolėje narkotikais apsinuodijo paaugliai, o vienas jų – mirė
Kaip pirmadienį informavo Marijampolės policija, savaitgalį galimai narkotinėmis medžiagomis savaitgalį apsinuodijo du jaunuoliai, vienas mirė. Pagalba naktį iš šeštadienio į sekmadienį narkotikais apsinuodijusiems vaikinams kviesta tuo pačiu adresu – į Beržų gatvę. Narkotinėmis medžiagomis apsinuodijo du 17-mečiai, vienas jų mirė, ir 18-metis.
Kaip skelbė policija, negyvo nepilnamečio kūnas rastas bute apie 1.50 valandą.
Policija pradėjo ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti.
Marijampolėje narkotikais apsinuodijusį nepilnametį.
Policijos departamento duomenimis, 2006 metais gimęs nepilnametis, įtariama, narkotinėmis medžiagomis apsinuodijo Kauno gatvėje.
Suteikus medicininę pagalbą ligoninėje, jis gydomas ambulatoriškai.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl disponavimo narkotikais.