Tadas Povilauskas atkreipia dėmesį, kad gamybos apimtys palyginamosiomis kainomis jau yra apie 15 proc. didesnės, nei prieš pandemiją.
„Žiūrint į artimiausių mėnesių projekcijas galvojame, kad pradedama atsimušti į lubas ir tokio augimo nebeturėsime. Pramonės pajėgumai yra išnaudojami rekordiškai, tą rodo oficialūs duomenys ir apklausos“, – SEB Baltijos šalių ekonomikos apžvalgos konferencijoje antradienį kalbėjo T. Povilauskas.
Pasak jo, pajėgumų lubas pasiekė ir sparčiausiai pastaruoju metu augusios atšakos – transporto priemonių ir jų dalių gamyba, kurią išaugino kelios didelės įmonės, veikiančios Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ), taip pat baldų, medienos, plastiko, metalo apdirbimo pramonė.
„Pridėjus kitą veiksnį, kad tiek įmonių, kurios skųstųsi tiek laisvos įrangos trūkumu, tiek žaliavų tiekimo problemomis, bent jau nuo tol, kol vedama statistika, per pastaruosius 20 metų – to dar nėra buvę“, – sakė T. Povilauskas.
„Daugiau nei 25 proc. įmonių skundžiasi, kad yra problemų dėl mano išvardintų veiksnių. Tai natūraliai turi vesti prie to, kad pramonėje investicijos turi augti“, – pabrėžė ekonomistas.
Jis atkreipė dėmesį, kad pirmąjį šių metų pusmetį gamybos investicijos buvo didžiausios per pastarąjį dešimtmetį, nors jų augimas ir nebuvo toks spartus, kaip 2018 ar 2019 metais.
Statistikos departamentas praėjusią savaitę skelbė, kad Lietuvos pramonė sausio-liepos mėnesiais, palyginti su tuo pat laikotarpiu pernai, padidėjo 17,4 proc. iki 14,8 mlrd. eurų.