• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) trečiadienį uždarame posėdyje išklausė Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriaus Povilo Malakausko paaiškinimus dėl žiniasklaidoje pasirodžiusios informacijos, jog ši institucija daro spaudimą žurnalistams.

REKLAMA
REKLAMA

P. Malakauskas: perspėsime visus

P. Malakauskas po posėdžio žurnalistams aiškino, kad laikosi Valstybės saugumo departamento ir Operatyvinės veiklos įstatymų, visi veiksmai yra teisėti, o jų turinio jis niekada nekomentuosiąs.  Anot jo, minėti įstatymai viską reglamentuoja pakankamai aiškiai, ir kiekvienas pilietis gali dėl VSD veiksmų kreiptis į prokuratūrą ir teismą.

REKLAMA

Jis nekomentavo politologo Kęstučio Girniaus nuomonės, kad jam VSD darė spaudimą dėl neįtikusių publikacijų, ir neaiškino, kodėl apžvalgininkui galėjo taip pasirodyti. Kartu jis patikino, kad VSD saugo visus Lietuvos piliečius ir žurnalistus ir perspės kiekvieną, jei turės informacijos, kad prieš jį planuojama kas nors negero.

REKLAMA
REKLAMA

"VSD nesidomi jokiais pasisakymais ar veikla ar asmeniniu gyvenimu, pagrindinės VSD funkcijos yra, pirma, užsienio valstybių specialiųjų tarnybų veikla Lietuvoje, žvalgybos ir kontržvalgybos funkcija, antra, mes domimės viskuo, kas gali grėsti konstitucinei tvarkai, trečia, mes užsiimam terorizmu,"- dievagojosi direktorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kartu P. Malakauskas sakė nekomentuosiąs ir savo pokalbių su politikais ir sprendimų priėmėjais turinio. „Sprendimo priėmėjų“ sąvoką direktorius vartoja nuolat, bet jos nepatikslina.

Komitetas: išklausėme informaciją

NSGK pirmininkas Arvydas Anušauskas sakė, kad P. Malakausko pateikta informacija jį įtikino, jog nebuvo pažeisti įstatymai. Kartu jis apgailestavo, kad komitetui nepavyko susisiekti su pačiu K. Girniumi, kuris yra išvykęs į užsienį, ir išklausyti jo versiją.

REKLAMA

Komiteto vadovas pažymėjo, kad nutarta sudaryti darbo grupę, kuri patobulintų įstatyminę bazę ir numatytų papildomus VSD kontrolės mechanizmus bei leistų sustiprinti konstitucinių žmogaus teisių ir laisvių apsaugą.

A. Anušauskas sakė šiuo metu negalįs vertinti, ar veiksmai, kurių ėmėsi VSD, buvo būtini. „Mes negalime reikalauti operatyvinių dokumentų – tai tikrai ne politikų reikalas. VSD patys savo kompetencijos ribose sprendžia, ar būtina daryti vieną ar kitą žingsnį. Kalbame apie pasitikėjimą aukštu pareigūnu, kurį tvirtina Seimas“, - aptakiai kalbėjo A. Anušauskas.

REKLAMA

Kita NSGK narė Rasa Juknevičienė nekomentavo uždaro posėdžio turinio, bet sakė, kad komitetas nekonstatavo, jog įstatymai nepažeisti. „Tai atskirų komiteto narių nuomonės“, - sakė ji.

„Balsas.lt“ žiniomis, P. Malakauskas posėdyje neigė, kad jis ar jo vadovaujamo departamento pareigūnas K. Girniui aiškino, kurios institucijos spaudoje yra per daug kritikuojamos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

............

Skandalas žiniasklaidoje kilo praėjusią savaitę, kai žinomas apžvalgininkas Kęstutis Girnius apkaltino VSD darius jam spaudimą dėl išsakomos kritiškos nuomonės užsienio politikos klausimais. K. Girnius teigė, kad VSD pareigūnas jam nurodęs, kad spaudoje apskritai pernelyg dažnai kritikuojami prezidentas ir Konstitucinis Teismas.

REKLAMA

Straipsnyje taip pat atskleista, jog VSD yra suskirstęs žurnalistus į patikimus ir nepatikimus bei dalija perspėjimus naujajam premjerui Andriui Kubiliui, su kuriais iš jų neverta bendrauti. Taip esą buvę po premjero susitikimo su politikos apžvalgininkais kavinėje „Pas Rudolfą“. Premjeras, kurio aplinka ir nutekino šią informaciją spaudai, teigia, jog situacija „pernelyg sureikšminta“, ir vengia apie tai viešai kalbėti.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų