Per trečiadienį vykusį posėdį Himačal Pradešo Aukštajame Teisme teisėjas įpareigojo institucijas pradėti baudžiamąjį tyrimą prieš Karmapą Urgyeną Trinley, kuris pateko į teisėsaugos akiratį prieš ketverius metus, kai per policijos reidą viename budistų vienuolyne buvo rasta apie 1 mln. JAV dolerių vertės suma užsienio valiuta.
Po ro reido buvo iškelti kaltinimai dėl nusikalstamo sąmokslo, bet 2012 metais apylinkės teismas juos panaikino. Dėl tos nutarties vėliau buvo pateikta apeliacija, nagrinėta per trečiadienio posėdį.
„Abejotina 2012 metų gegužės 21-osios nutartis, priimta Unos teismo pareigūno, yra anuliuojama ir atmetama“ – teisėjas Sureshwaras Thakuras rašo savo nutartyje, kurios kopiją gavo naujienų agentūra AFP.
Vietos policijos vadovas Anupamas Sharma patvirtino, kad baudžiamasis persekiojimas jau pradėtas.
„Mes jau pateikėme teismui kaltinamąjį aktą prieš jį“, – A.Sharma sakė AFP, turėdamas omenyje, kad teismui buvo pateikta prieš įtariamąjį surinktų įrodymų apžvalga.
Šis skandalas prasidėjo nuo 2011 metų sausį surengto policijos reido Indijos šiauriniame Dharamsalos mieste. Pasak tyrėjų, per jį buvo rasta 26 šalių valiutų banknotų paketų, tarp jų – Kinijos juanių, kurių vertė buvo daugiau negu 100 tūkst. dolerių.
Tas reidas buvo surengtas, kai policija sustabdė du žmones, važiavusius lengvuoju automobiliu, ir rado pas juos daug grynųjų pinigų. Per apklausas tie įtariamieji sakė, kad pinigai buvo skirti vienam žemės pirkimui, su kuriuo buvo susijęs U.Trinley vadovaujamas fondas.
30-metis U.Trinley neigė įvykdęs kokių nors nusikaltimų, sakydamas, kad vienuolyne rasti pinigai buvo paaukoti tikinčiųjų per daugelį metų ir kad jis niekaip nėra susijęs su minėtu žemės pirkimu.
Urgyeną Trinley jo sekėjai, taip pat Kinija ir Dalai Lama pripažįsta Karmapa Lamos – Karma Kagjupos, vienos iš keturių svarbiausių Tibeto budizmo mokyklų, vadovo – 17-uoju įsikūnijimu.
Karmapa pabėgo iš Tibeto 1999 metais, būdamas 14 metų. jis pasiekė Indiją po aštuonių dienų kelionės pėsčiomis ir jodamas arkliu per Himalajų kalnų perėjas.
Vėliau jis daugiausiai gyveno Gjuto vienuolyne Dharamsaloje – Indijos šiauriniame kalnų mieste, kuriame įsikūrusi Tibeto vyriausybė tremtyje.
Šis dvasininkas laikomas iškiliausiu iš kelių jaunų lamų, galinčių pakeisti Dalai Lamą, kuriam pirmadienį sukako 80 metų.
Jo ankstesni pasirodymai su Dalai Lama kurstė gandus, kad Karmapa yra ruošiamas tapti Nobelio taikos premijos laureato dvasiniu įpėdiniu.
Karmapos atstovas Kunzangas Chungyalpa sakė, kad U.Trinley visiškai pasitiki Indijos teisine sistema.
„Jis tvirtai tiki, kad tiesa galiausiai nugalės“, – atstovas sakė AFP.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.