„Mes jį paleidžiame. Pripažįstame, kad nutartis buvo teisėta, bet teisėtai penkioms dienoms. Dabar jau nebėra pagrindo jį toliau laikyti suimtą“, – BNS penktadienį sakė R. Kizlaičio skundą nagrinėjusi teisėja Laureta Ulbienė.
Sostinės teismas R. Kizlaičiui vasario 22 dieną buvo skyręs 14-os parų suėmimą.
Įtariamojo skundą dėl šio sprendimo tenkinęs Vilniaus apygardos teismas R. Kizlaičiui skyrė švelnesnę kardomąją priemonę: dokumentų paėmimą, rašytinį pasižadėjimą neišvykti su įpareigojimu nebendrauti su kitais įtariamaisiais.
Santaros klinikos BNS informavo, kad dar sausio 15 dieną R. Kizlaitis pateikė prašymą atleisti jį iš pareigų paties prašymu nuo kovo 1 dienos. Šis jo prašymas patenkintas.
Apie atliekamą ikiteisminį tyrimą klinikose teisėsauga pranešė vasario 21 dieną.
Šiuo metu galimos stambios korupcijos Santaros klinikų byloje yra 11 įtariamųjų: keturi valstybės tarnautojai, septyni privatūs fiziniai asmenys. Tarp jų – nuo pareigų nušalintas ligoninės direktorius Kęstutis Strupas. Jam pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo.
Teisėsauga sako turinti duomenų, kad kyšiai Santarų klinikų atstovams galėjo būti mokami užmaskuojant juos kaip paramą. Anot pareigūnų, verslininkai ligoninės darbuotojus galbūt papirkinėjo, kad laimėtų viešuosius pirkimus.
Vykstant šiam tyrimui pareigūnai lankėsi Norvegijos kapitalo informacinių technologijų sprendimų grupei „Atea Baltic“ priklausančioje bendrovėje „Atea“ ir Lietuvos kapitalo IT bendrovėje „Fortevento“.