• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mindaugas LAURINAITIS Nedaug laiko liekant iki savivaldos rinkimų, kurie vyks kitų metų pradžioje, miesto politikai jau dabar skaičiuoja politinius dividendus bei kovoja dėl rinkėjų balsų. Vakar vykusiame Šiaulių miesto tarybos posėdyje netilo ginčai dėl kontroversiškų sprendimų projektų.

REKLAMA
REKLAMA

Rinkosi į piketą

Dar neprasidėjus posėdžiui, per pietus skverelyje priešais Savivaldybę rinkosi piketuotojai. Įprastai piketuojančius šilumos vartotojų iniciatyvinės grupės narius šį kartą keitė centro gyventojai. Posėdyje turėjo būti svarstomas klausimas dėl P. Cvirkos gatvės atkarpos tarp Tilžės ir Žemaitės gatvių rekonstrukcijos bei dvipusio eismo įteisinimo.

REKLAMA

Kaip dienraštis „Šiaulių naujienos“ rašė anksčiau, rekonstruoti gatvę mainais už dvipusio eismo įteisinimą toje atkarpoje prašė greta esančio prekybos centro savininkai. Piketuojantys gyventojai baiminosi dėl tokio sprendimo padidėsiančios oro taršos ir eismo saugumo. Tačiau tik įpusėjus piketui sužinota, kad sprendimo projektas bus atsiimtas ir nesvarstomas. Posėdžiui pirmininkavęs miesto meras Justinas Sartauskas pasakė, kad protokoliniu sprendimu įpareigoja Savivaldybės administraciją verslininkams pateikti neigiamą atsakymą. „Tokiomis sąlygomis, kaip jie nori, gatvė nebus rekonstruojama“, - teigė meras. Kiti posėdžio dalyviai traukė per dantį vieną savo kolegą, kuris iš šio piketo galimai susikrovė nemažai politinių dividendų.

REKLAMA
REKLAMA

Sukėlė aistras

Bene daugiausia politinių aistrų sukėlė jau trečią kartą per du mėnesius svarstytas sprendimo projektas. Tai – langų keitimas miesto švietimo įstaigose bei vienoje muzikos mokykloje. Sprendimo projektą inicijavo daugiausia mandatų turinti socialdemokratų frakcija, tačiau iki šiol niekaip nesulaukė palaikymo nei iš opozicijos, nei iš koalicijos partnerių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiausia ginčų sukėlė finansavimo klausimas – miesto biudžete pinigų trūksta, o langams pakeisti reikėtų daugiau kaip dviejų milijonų litų. Ilgalaikės paskolos Savivaldybė gauti negali, tad norėta reikiamą sumą paimti iš AB „Šiaulių energija“ gauto pelno. Savivaldybė, kaip pagrindinis akcininkas, gauna dividendus, kuriuos įprastai privalo grąžinti atgal, nes yra įsiskolinusi bendrovei milijonines sumas už biudžetinių įstaigų šildymą. Keis langus

REKLAMA

Tarybos narys Artūras Visockas parengė alternatyvų sprendimo projektą ir siūlė reikiamą sumą paimti iš viršplaninių lėšų. Jo žiniomis, VMI pateikė informaciją, kad Savivaldybė per pirmą ketvirtį gavo apie 2,7 mln. litų viršplaninių lėšų. Tačiau dauguma politikų palaikė Savivaldybės administracijos parengtą sprendimo projektą ir pagaliau balsavo už langų keitimą.

REKLAMA

„Kelioms mokykloms keisime langus“, - po balsavimo reziumavo meras J. Sartauskas. Tiesa, jis Tarybos narių buvo įpareigotas gegužės mėnesio posėdyje teikti sprendimo projektą dėl neformaliojo ugdymo įstaigų langų keitimo. Maža to, politinių rietenų net nebūtų reikėję, jeigu Savivaldybė laikytųsi strateginės veiklos plano dokumentų. „Būtų užtekę įrašyti strateginiuose dokumentuose langų keitimą, numatyti sumas ir nebūtų reikėję papildomo Tarybos sprendimo“, - iš tribūnos bandė paaiškinti Savivaldybės Statybos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Liberalų frakcijos seniūnas Gintaras Karalevičius siūlė išskaidyti mokyklų sąrašą ir vykdyti atskirus viešuosius konkursus. „Priešingu atveju esant tokiai sąmatai ateis dvi-trys bendrovės, kurios apsiims keisti langus. Kitu atveju ateitų mažesnės bendrovės, bet jų būtų daugiau, gal atpigtų ir sąmata, būtų galima sutaupyti“, - svarstė politikas, tačiau į jo siūlymą atsižvelgta nebuvo.

REKLAMA

Nuotraukos neįtikino

Trys tarybos nariai (A. Visockas, Aurimas Nausėda ir Stasys Tumėnas) ir vėl teikė sprendimo projektą, kuriuo Savivaldybė būtų įpareigota nustatyti pastato, numatyto skandalingai pagarsėjusiam Menų inkubatoriui, buvusio „Elnio“ fabriko teritorijoje, techninę būklę ir taršą. Politikų nuomone, pastato būklė labai prasta, o tarša sunkiaisiais metalais gali būti pavojinga. Posėdžio metu parodytos ir prieš kelias dienas darytos nuotraukos. Stebėdami nuotraukas politikai aikčiojo ir replikavo: „Kas čia, Antras pasaulinis? Kaip po karo!“ Meras J. Sartauskas rėžė: „Čia pavyzdys, kaip nereikia prižiūrėti pastatų, bet mes pasistengsime sutvarkyti.“ Pastatas apgriuvęs katastrofiškai, stogas nudegęs, sienos persikreipusios. Nugriauti negalima, nes pastatas pripažintas kaip kultūros paveldas. Menų inkubatoriaus projektui numatyta 8 mln. litų europinė parama, kuri greičiausiai ir masina suinteresuotus valdžioje esančius veikėjus.

REKLAMA

„Statyboms gali reikėti dvigubai daugiau nei yra gauta europinės paramos. Miesto centre daugybė įstaigų, kad ir Kultūros centras, kuriame galėtų steigtis jaunieji menininkai. Bet norima atstatyti šį pastatą, kurį dar reikės ir išlaikyti, kai pinigų ir taip biudžete nėra. Būtina bent žinoti jo dabartinę būklę, jeigu jau norima imtis statybų“, - dienraščiui „Šiaulių naujienos“ teigė vienas iš sprendimo projektą parengusių politikų.

Tačiau net ir vaizdinė medžiaga neįtikino kitų politikų. Ankstesniuose posėdžiuose svarstant šį klausimą Tvarkos ir teisingumo frakcija siūlydavo klausimą išbraukti iš darbotvarkės. Šį kartą politikai dėl klausimo balsavo ir balsų dauguma nusprendė nepriimti reikšmingo sprendimo.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų