• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Didžiojoje Britanijoje užfiksuotas neįprastas atvejis, kuomet pensininkas mirė perdozavęs vitamino D. 89 metų vyras vartojo vitamino D papildą, ant kurio nebuvo įspėjimų apie mirtiną šalutinį poveikį, jei jo būtų vartojama per daug.

Didžiojoje Britanijoje užfiksuotas neįprastas atvejis, kuomet pensininkas mirė perdozavęs vitamino D. 89 metų vyras vartojo vitamino D papildą, ant kurio nebuvo įspėjimų apie mirtiną šalutinį poveikį, jei jo būtų vartojama per daug.

REKLAMA

Pagal NHS rekomendacijas visiems vyresniems nei ketverių metų asmenims rekomenduojama apsvarstyti galimybę rudens ir žiemos mėnesiais, kai saulė nėra pakankamai stipri, kad organizmas galėtų natūraliai pasigaminti vitamino D, vartoti kasdienę vitamino D dozę, bet ne daugiau nei 4000 vienetų per dieną, rašo „The Daily Mail“.

Vitamino D kiekis buvo didžiausias, kokį galėjo užfiksuoti

Tačiau, kai 89 metų Davidas Mitcheneris buvo paguldytas į ligoninę ir buvo atlikti tyrimai, jo organizme nustatytas vitamino D kiekis buvo didžiausias, kokį tik galėjo užfiksuoti NHS laboratorija.

Vyras mirė praėjus dešimčiai dienų po to, kai buvo paguldytas į „East Surrey Hospital“ dėl hiperkalcemijos – kalcio kaupimosi organizme, susijusio su per dideliu vitamino D kiekiu.

REKLAMA
REKLAMA

Ši liga gali susilpninti kaulus ir pakenkti inkstams bei širdžiai.

Jo mirties aplinkybes tyręs koroneris nustatė, kad vitamino D vyras vartojo mažiausiai devynis mėnesius ir nebuvo įspėtas apie konkrečią riziką ar šalutinį poveikį, susijusį su per dideliu šio vitamino kiekiu.

REKLAMA

Būtinas, tačiau per daug pavojinga

Nors pakankamas vitamino kiekis būtinas, kad kaulai, dantys ir raumenys būtų sveiki, 2022 metais žurnale „BMJ Case Reports“ buvo paskelbtas perspėjimas, kad „pasaulyje vis dažniau pastebima hipervitaminozės D tendencija“, o tai yra reta būklė, kurią sukelia per didelis vitamino kiekis.

Savo ataskaitoje, nusiųstoje Maisto standartų agentūrai ir Sveikatos bei socialinės rūpybos departamentui, bei papildo pardavusiai įmonei, kūrėjas įspėja, kad vitaminai „gali kelti labai rimtą riziką ir šalutinį poveikį, jei jų vartojama per daug“.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau jis pridūrė, kad „pagal galiojančius maisto produktų ženklinimo reikalavimus nereikalaujama, kad ši rizika ir šalutinis poveikis būtų nurodyti ant pakuotės".

„Mano nuomone, reikėtų imtis veiksmų, kad ateityje būtų išvengta mirčių, ir manau, kad turite įgaliojimus imtis tokių veiksmų“, – nurodė koroneris.

Pas mus irgi pilna klaidinančių straipsnių, kad neva reikia gerti vitaminą D. Neva jo visiems trūksta. Tai štai lengvatikiai ir geria, jei toks geras dalykas. Panašiai yra ir su česnako vartojimu. Siūloma jį vartoti, neatsižvelgiant į individualius virškinimo niuansus. Kai kam česnakas gali būti toks kenksmingas, kad net į ligoninę galima pakliūti. Teko susidurti, kai moteris pasiklausė radijuje reklamos, savaitę kasdien valgė lygtai nekaltos daržovės, o paskui prasidėjo tokie skausmai, kad gydytojai plūkėsi nerasdami konkrečios ligos. Taip kad net arbatos ne visiems tinka, ką jau bekalbėti apie hormoną, kuris vadinamas vitaminu D.
Su ta Vitamino D epidemija kuri netai kad pop influenciariai, vaistines su reklamom ir kiti klaunai bet net seimos daktarai kisa gert. Kas dirba su skrodimu, patologai ir atlieka skrodimus, paskutini desimtmeti epidemija pas daugeli kraujagysles kaip vamzdeliai, ant sienelių ir audinių kalcifikacija.. ir viskas del mados.
Irgi norėta gyventi 100 metų.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų