• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyrius patenkino keturių miesto mokyklų prašymą formuoti papildomas pirmąsias klases.

REKLAMA
REKLAMA

Metų pradžioje paskaičiuota, kad 23 miesto mokykloms, vykdančioms pradinio ugdymo programą, teks pasidalyti vos 1000 pirmokų. Švietimo skyriaus specialistai analizavo vaikų gyvenamųjų vietų išsidėstymą mieste, skaičiavo, kad visoms mokykloms bus leista formuoti tik po dvi pirmąsias klases. Tada tėvai suskubo keisti gyvenamųjų vietų deklaraciją, kad vaikas pagal gyvenamąją vietą patektų į pageidaujamą mokyklą. Įstatymai numato, kad mokinys iš mokyklos aptarnaujamos teritorijos į ugdymo įstaigą patekti privalo.

REKLAMA

Iki pavasario skaičiai ir gyventojų pasiskirstymas mieste pasikeitė. Į mokyklas, kuriose ir anksčiau be vargo buvo surenkamos keturios pirmos klasės, ir šiemet suplūdo mažųjų šiauliečių tėvų prašymai. Rimas Marcinkus, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojas, skaičiuoja: "Pagal gegužės mėnesio pateiktus duomenis, tose teritorijose gyvena daugiau mokinių. To skaičiaus užtenka tam, kad būtų įsteigta papildoma klasė. Dainų vidurinė yra gavusi 60 mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje gyvenančių vaikų, "Romuvos" pagrindinė - 58, Jovaro pagrindinė - 52, "Juventos" pagrindinė - 63 tėvų prašymus dėl priėmimo į pirmą klasę".

REKLAMA
REKLAMA

Prašymus papildomas pirmokų klases formuoti pateikė tik šios keturios mokyklos. Štai "Romuvos" pagrindinėje mokykloje šiuo metu mokosi beveik 1000 mokinių. Ši pagrindinė mokykla yra viena didžiausių mieste. Mokyklos direktoriaus pavaduotoja Lina Senkuvienė sako, kad šiemet išleidžiamos keturios ketvirtokų klasės, dabar, gavus leidimą, bus formuojamos trys. Matematika paprasta – vienas pedagogas mokykloje neteks darbo. "Dalykinėje sistemoje mokytojui gali mažėti darbo krūvis, o pradinių klasių mokytojas arba turi darbo, arba ne", - teigia ji. Tokių mokyklų, kuriose šį rudenį bus mažiau pirmokų nei paprastai, mieste ne viena. Ne vienam pedagogui teks stoti į bedarbių gretas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl nuolat mažėjančio mokinių skaičiaus neaiškus ne tik pedagogų, bet ir ugdymo įstaigų likimas apskritai. Mieste veikia 33 bendrojo lavinimo mokyklos, o mokinių - 17,2 tūkstančio. Kasmet jų sumažėja tūkstančiu, o mokyklos mieste neliko tik vienos - sujungtos Šventupio ir Gytarių vidurinės mokyklos.

REKLAMA

Paskutinis pasiūlymas – iki vasario 1-osios leisti mokykloms pačioms įsivertinti pagal Švietimo skyriaus darbuotojų nustatytus kriterijus (mokinių skaičių, "krepšelio" lėšas, mokytojų kvalifikaciją, materialinę bazę ir pan.) ir tik tada imtis ryžtingų veiksmų, kurių kryptis gana aiški – mokyklų reikia tiek, kiek yra mokinių. Jei nėra kam mokytis, nereikalinga ir mokykla. Pirmokų plūstelėjimas į didžiąsias mokyklas džiaugsmo nesuteiks kitoms, kuriose ir taip beviltiškai trūksta mokinių, vadinasi, ir finansavimo.

Karolina OZOLAITĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų