• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pirmadienį popiežiui Benediktui XVI pasmerkus "ardomuosius" planus pripažinti nesusituokusias ir tos pačios lyties asmenų poras. Nauji duomenys parodė, kad smarkiai mažėja italų, apskritai norinčių sudaryti santuoką.

REKLAMA
REKLAMA

Vargu ar šiandien italus dar sujaudintų iki širdies gelmių klasikinė 1964 metų juosta "Itališkos vedybos" (Matrimonio all'italiana), kurioje besikankinanti Marcello Mastroianni (Marčelo Mastrojanio) personažo meilužė Filumena, atliekama Sophios Loren (Sofijos Loren), galų gale apgaule priverčia jį žengti prie altoriaus.

REKLAMA

Italijoje 2005 metais susituokė tik 250 tūkst. porų, nors 8-ojo dešimtmečio pradžioje per metus susituokdavo daugiau kaip 400 tūkst. porų. Tačiau porų de facto, kurios turėtų naudos iš naujojo įstatymo, skaičius per dešimtmetį išaugo beveik dvigubai ir dabar siekia pusę milijono.

REKLAMA
REKLAMA

"Ne santuokoje gimę vaikai dabar sudaro 15 procentų. Tai yra beveik 80 tūkst. gimimų per metus - beveik dvigubai daugiau negu prieš dešimt metų", - pridūrė nacionalinė statistikos agentūra.

Tai veikiausiai dar labiau papiktins Bažnyčią, kuri Italijos visuomenei ir politikams tebedaro daug įtakos, tačiau kiek tiksliai, paaiškės po to, kai parlamentas pradės svarstyti naujojo įstatymo, skirto nesusituokusioms, bet kartu gyvenančioms poroms, projektą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Joks žmogaus įstatymas negali išstumti Kūrėjo įstatymo, jei visuomenės pamatai nėra smarkiai pažeisti", - per seminarą, skirtą prigimtinei teisei, akademikams katalikams sakė Vokietijoje gimęs popiežius.

Bažnyčia laikosi nuomonės, kad santuoka gali būti sudaryta tik tarp vyro ir moters ir kad bet kokia kita sąjunga, pasak Benedikto XVI, "nubaus vaikus, susilpnins šeimą ir įstatymais, aiškiai prieštaraujančiais prigimtinei teisei, pakenks visuomenės ateičiai".

REKLAMA

BUČINIAI IR PROTESTAS

Konfrontaciją su Katalikų Bažnyčia sukėlė centro kairiųjų vyriausybės įstatymo projektas dėl tos pačios lyties asmenų ir nesusituokusių porų, kurį kabinetas patvirtino praėjusią savaitę.

Šis įstatymas pripažintų santykius tarp homoseksualių asmenų ir nesusituokusių heteroseksualių porų, suteikdamas jiems teises gauti socialines išmokas ir paveldėti turtą.

REKLAMA

Tačiau įstatymas nekalba apie "tos pačios lyties asmenų santuokas", kurioms nepritaria daug tikinčiųjų, įskaitant kai kuriuos ministro pirmininko Romano Prodi (Romano Prodžio) devynių partijų koalicijos, kuriai priklauso ir katalikai, komunistai, narius.

Įstatymo projekto priešininkai jį vadina "Trojos arkliu", kuris padės Italijoje legalizuoti gėjų santuokas, ir žada jam priešintis Senate, kur R.Prodi turi vos vienos vietos daugumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau savo homoseksualumo neslepiantis parlamentaras Franco Grillini (Frankas Grilinis) tvirtino, kad Italijos visuomenė neturi ko bijoti.

"Mažiausiai 20 Europos šalių ir kitos valstybės už Europos ribų yra įteisinusios civilines sąjungas, kurios įrodo, jog visuomenei yra naudingos įvairios šeimos formos", - teigė F.Grillini.

REKLAMA

Jis paragino per Valentino dieną surengti prieš dvasininkiją nukreiptą "bučiavimosi aikštėje" protestą ir taip palaikyti naująjį įstatymą.

Šio įstatymo projekto pralaimėjimas gali smarkiai pakenkti trapiai R.Prodi koalicijai.

Kartu gyvenančių porų teisės per praėjusių metų rinkimus, kuriuose R.Prodi aplenkė konservatyvųjį Silvio Berlusconi (Silvijų Berlsukonį) tik kelių tūkstančių balsų skirtumu, buvo vienas prieštaringiausių jo programos klausimų.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų