Popiežiaus sprendimas iš komunistinės Kubos vykti tiesiai į pažangiausią pasaulio šalį – simboliškas. Pontifikas ragina Bažnyčią ir šalių vadovus kreipti didesnį dėmesį į žmones, gyvenančius ekonominėje, socialinėje ir kultūrinėje atskirtyje. Tiesa, prieš išvykdamas iš Kubos, kurioje praleido tris dienas, popiežius Pranciškus paragino kubiečius tarnauti vienas kitam, o ne ideologijai.
Ateinančiomis dienomis popiežius apsilankys Vašingtone, Niujorke ir Filadelfijoje. Pastarojoje saugumo sumetimais bus uždarytas miesto centras, o daugumai Vašingtono darbuotojų, kurie negalės patekti į savo biurus, teks dirbti nuotoliniu būdu. Amerikiečiai skelbia, kad per popiežiaus vizitą šalyje bus vykdoma viena didžiausių saugumo operacijų.
Tačiau šiuo metu Jungtinėse Valstijose lankosi ne tik popiežius Pranciškus, bet ir Kinijos prezidentas Si Dzipingas. Tiesa, jo ir žmonos oro uoste Barackas Obama nepasitiko. Du galingieji lyderiai vienas kitam ranką paspaus tik penktadienį per oficialų vizitą. Kinijos prezidento valstybinis vizitas vyksta tebeaugant įtampai dviejų pagrindinių pasaulio ekonominių ir politinių galių santykiuose. Kinijos lyderis pripažįsta, kad reikia tramdyti aistras.
„Tik bendradarbiaudami sulauksime naudos. Jei Kinija ir Jungtinės Valstijos bendradarbiaus sėkmingai, jos gali tapti globalaus stabilumo pagrindu ir taikos pasaulyje skleidėjomis. Jei jos įsitrauks į konfliktą ar aršią konfrontaciją, tai nuves prie tragedijos visame pasaulyje“, - tikina Kinijos prezidentas Xi Jinpingas.
Kinijos prezidento viešnagė Jungtinėse Valstijose truks savaitę. Ją lydi ir pirmieji žmogaus teisių aktyvistų protestai. Sietle šimtai represijų priešininkų ir Tibeto rėmėjų rinkosi į demonstraciją. Pranešama, kad ji praėjo taikiai.