• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Popiežiui Pranciškui esant ligoninėje, daugelis ėmė domėtis, koks būtų procesas, jei jis atsistatydintų dėl sveikatos priežasčių, kaip ir jo pirmtakas popiežius Benediktas XVI. Katalikų bažnyčios naudojamas lyderio atrankos metodas išliko beveik nepakitęs pastaruosius 800 metų. Sistema vadinama „popiežiaus konklava“ ir bus dar kartą naudojama renkant kitą popiežių, kai tam ateis laikas, rašoma „The Independent“.

Popiežiui Pranciškui esant ligoninėje, daugelis ėmė domėtis, koks būtų procesas, jei jis atsistatydintų dėl sveikatos priežasčių, kaip ir jo pirmtakas popiežius Benediktas XVI. Katalikų bažnyčios naudojamas lyderio atrankos metodas išliko beveik nepakitęs pastaruosius 800 metų. Sistema vadinama „popiežiaus konklava“ ir bus dar kartą naudojama renkant kitą popiežių, kai tam ateis laikas, rašoma „The Independent“.

REKLAMA

„Kardinolų kolegijos ataskaitoje“ – sklandžioje, interaktyvioje interneto svetainėje, pateikiama išsami informacija apie visus 253 kardinolus, įskaitant jų poziciją tokiais klausimais kaip tos pačios lyties asmenų sąjunga ir kunigų celibatas, rašoma „The Week“.

Ypatingas dėmesys skirtas 22 kardinolams, kurie šiuo metu laikomi potencialiais kandidatais į popiežius.

Tačiau dėl to pasiskundė kai kurie katalikai, manantys, kad spėlioti, kas bus kitas popiežius, kol dabartinis popiežius dar gyvas, yra nepagarbu.

REKLAMA
REKLAMA

88-erių metų popiežius Pranciškus gimęs kaip Jorge Mario Bergoglio, yra seniausias popiežius per daugiau nei šimtmetį, o jo sveikata tampa vis silpnesnė.

REKLAMA

Be to jis patvirtino, kad tapęs pontifiku pasirašė pareiškimą, jog atsistatydins, jei dėl blogos sveikatos negalės eiti savo pareigų.

Kaip renkamas popiežius?

Iš pranešime išvardytų 253 kardinolų 140 šiuo metu yra jaunesni nei 80 metų, taigi gali dalyvauti konklavoje – popiežiaus rinkimuose.

Po popiežiaus mirties ar atsistatydinimo kardinolai šaukiami į Siksto koplyčią Vatikane, kur yra izoliuojami nuo išorinio pasaulio.

REKLAMA
REKLAMA

Per tą laiką jie gali aptarti tikėtinų kandidatų privalumus. BBC teigė, kad atvira rinkimų kampanija neleidžiama, tačiau tai „vis tiek yra labai politinis procesas“.

Balsuojama slaptu balsavimu, kai kiekvienas kardinolas rinkėjas ant popieriaus lapelio užrašo savo pasirinktą vardą ir pavardę.

Norint laimėti, reikia dviejų trečdalių balsų daugumos. Kiekvieną dieną vyksta keturi balsavimo turai, kol kandidatas surenka reikiamą balsų daugumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po kiekvienos sesijos balsavimo biuleteniai sudeginami, išskiriant dūmus, kuriuos gali matyti lauke esantys žiūrovai.

Jei dūmai būna juodi, vadinasi, kardinolams nepavyko priimti sprendimo. Balti dūmai reiškia, kad išrinktas naujas popiežius.

Kas yra konklava?

Nedidelė kardinolų grupė, sudaranti konklavą, kuri renka kitą popiežių, yra „iš tiesų galingiausias pasaulyje rinkėjų korpusas“ pagal savo dydį, teigė „Financial Times“.

REKLAMA

Pranciškus – pirmasis ne europietis popiežius nuo VIII a. – padarė „labai daug, kad nulemtų“ kitos konklavos pasirinkimą.

Iš 140 jaunesnių nei 80 metų kardinolų 111 paskyrė dabartinis popiežius, rašo žurnalas „America“. Techniškai bendras elektorių skaičius turėtų būti ribojamas iki 120, tačiau Pranciškus nėra pirmasis popiežius, peržengęs šią ribą.

Dauguma kardinolų prieš konklavą turės mažai žinių apie būsimus kandidatus į popiežius, sakoma Kardinolų kolegijos ataskaitoje.

REKLAMA

Nedidelė dalis rinkėjų yra kurijos kardinolai, dirbantys Romos kurijoje, padedančioje popiežiui vykdyti Bažnyčios valdymą, tačiau dauguma jų dirba arkivyskupais vyskupijose visame pasaulyje.

Pranciškus „revoliucionizavo“ Kardinolų kolegiją, nes apleido tokias dideles arkivyskupijas kaip Los Andželas, Venecija ir Milanas „ir pasirinko vyrus iš periferijų, kurie atspindi jo rūpestį vargšams“, teigė žurnalas „America“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kas yra pagrindiniai pretendentai?

Konklava gali sugrąžinti konservatorių, kurio „paskyrimas pasiųstų galingą žinią apie Bažnyčios pasirinktą kryptį“, teigė „Catholic Herald“, arba „popiežių iš besivystančio pasaulio“.

Tokį pasirinkimą kaip Filipinų kardinolas Luisas Antonio Tagle „sveikintų liberalai, atsižvelgdami į demografinius Bažnyčios pokyčius“.

L. Tagle jau seniai yra vienas iš pagrindinių pretendentų tapti popiežiumi.

Tačiau lapkritį lažybų tarpininkų favoritu tapo italų kardinolas Pietro Parolinas, Vatikano valstybės sekretorius, arba aukščiausio rango diplomatas.

REKLAMA

Per 11 metų jis atlaikė Pranciškaus „reguliarius žiaurius pertvarkymus“, laikraštyje „The Spectator“ teigė Damianas Thompsonas:

„Jis laikomas nuosaikiu žmogumi, kuris sugebėtų atitaisyti žalą, padarytą jo viršininko išsišokimų ir vendetų.“

Kitas kardinolas, kilęs iš besivystančių šalių, 64 metų Fridolinas Ambongo iš Kongo Demokratinės Respublikos, kuris yra Afrikos ir Madagaskaro vyskupų konferencijų simpoziumo pirmininkas. „Catholic Herald“ teigiama, kad jis yra „stiprus naujas pretendentas“.

Kanados kardinolas Marcas Ouelletas ir Vengrijos kardinolas Peteris Erdo taip pat buvo įvardijami kaip potencialūs pontifikai.

 

Tv3 visus laidoja. Putiną palaidojo, Lukošenka, Kadyrova. Bet jie prisikėlė iš numirusių. Kada seni iš balkonelio laidosit.? O tada bus šventė. Tikrai trispalvė iškelsiu.
Popiežius- tobuliausias Dievo Tėvo ir Viešpaties Jėzaus Kristaus Žodžių vykdytojas.
Supranti, ką tu šneki ar ne? Rašyba ir skyryba tragiška. Vartoji net netinkamas sąvokas, aišku, tu jų net nesupranti. O kad tau Popiežius nesvarbus, tai nereiškia, kad ir visam likusiam pasauliui nesvarbu. Eik gerai išsimiegok ir pradėk šviestis save, mokintis, kad būtum normalesnis.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų