Anot analitiko, Rusijos spec. tarnybos yra gerai susipažinusios su dabartine „Daesh“ veikla ir planais, nes Maskva, anot jo, turi gerus ir visai ne priešiškus kontaktus su teroristinės organizacijos lyderiais. Ekspertas aiškina, kad rusų lyderis, būdamas informuotas apie būsimą tragediją, sąmoningai atsisakė imtis kontrveiksmų ir nesiėmė dalintis atitinkama informacija su Paryžiumi.
„Aišku, kad V. Putinas žinojo apie teroro aktus iš anksto, nes jis turi platų agentų „Daesh“ tinklą, – užtikrintai teigė S. Belkovskis, kuris, jo paties teigimu, teroro išpuolio metu neteko artimų žmonių. – Ta plati „Islamo valstybės“ agentūra susidarė todėl, kad organizacijos kariniam sparnui vadovauja baasistai, tai yra, buvęs Sadamo Huseino kariuomenės atstovai. O tai yra labai artimi Rusijai, bendrai Sovietų Sąjungai žmonės. Tai yra, rusų spec. tarnybos šioje struktūroje turi plačius ryšius dar nuo Irano-Irako karo ir netgi anksčiau. Ir kuravo visa tai Jevgenijus Maksimovičius Primakovas“.
Publicisto žodžius tariamai patvirtina ir lyginamoji V. Putinos elgesio analizė Prancūzijos įvykių metu ir tuomet, kai Kremliaus vadovas demonstruodavo savo pasimetimą.
„Putinas buvo neįtikėtinai sentimentalus penktadienio vakarą, kai įvyko teroro aktas. O Putinas dažniausiai pakimba, kai nežino, ką daryti, arba kai jis apie kažką nežinojo, – aiškino S. Belkovskis. – Dingsta. „Kursk“ laivas, „Nord Ost“, Beslanas – jis visą laiką kažkur dingsta. O čia, praktiškai tą pačią sekundę po teroro akto pateikiamas D. Peskovo pranešimas apie tai, kad tai yra siaubinga tragedija, o V. Putinas kažkaip netikėtai susisieja su šia istorija. Štai tas tragiškas sentimentalumas, kuri yra būdinga žiauriems žmonėms ir banditams ypač, mane ir privedė prie liūdnokų apmąstymų, kurie vėliau pasitvirtino išanalizavus tą informaciją, kurią aš turiu“.
Ekspertas neabejojo, kad jo paties paviešinta Rusijos vadovo elgesio taktika remiasi pagrindiniu Maskvos tikslu, kurio Rusijos prezidentas nuosekliai siekė pastaruosius kelis metus – „priversti Vakarus pamilti“, anot S. Belkovskio.
„Jis nedelsiant apjungė teroro aktą Paryžiuje ir išpuolį lėktuve, kad pareikštų visam pasauliui, kad koalicija yra būtina, neišvengiama, kad Rusiją iš naujo reikia prispausti prie mylinčios pasaulinės bendruomenės krūtinės… Prievartos ir meilės operacija tęsiasi“, – konstatavo analitikas.
Reziumuodamas savo trumpą analizę, S. Belkovskis tiesiogiai apkaltino Rusijos spec. tarnybas pagalba teroristams, kurie surengė kruviną išpuolį Prancūzijos sostinėje.
„Manau, kad Rusija gali būti susijusi su organizacija. Nes Rusija turi plačius ryšius „Islamo valstybės“ gretose. Reiškia, gali būti susijusi“, – pažymėjo ekspertas, prisipažinęs, kad nėra pasirengęs to aptarinėti dėl galimo baudžiamojo persekiojimo iš teisėsaugos pusės.
Tuo pat metu jis pažymėjo, kad V. Putinui nepavyko pasiekti savo pagrindinio tikslo ir išsikovoti „derybų Reikjavike“, kur su JAV prezidentu Baracku Obama „pasidalintų pasaulį“.
„Galima tikėtis tik trumpo atokvėpio, laikinos pauzės šiuose santykiuose. Tačiau tai nepakeis strateginės linijos“, – teigia S. Belkovskis, komentuodamas galimus pokyčius Kremliaus geopolitinėje izoliacijoje.